Twitter yine bazı değişikliklere yaptı

Twitter yine bazı değişikliklere yaptı

Twitter yine bazı değişikliklere yaptı
expand
KAYNAKDonanım Günlüğü

Şimdi, Twitter, attığınız tweetlere verilen yanıt bölümünüzü toparlayıp düzenlemenize yardımcı olacak yeni bir özellik ekliyor.

Haberin Devamıadv-arrow
Haberin Devamıadv-arrow

Tek yapmanız gereken, gönderinizin sağ üst köşesindeki üç nokta düğmesine dokunmak ve “Kimlerin yanıt verebileceğini değiştir” yazan seçeneği seçmek. Geçen yıl ağustos ayında şirket, yanıt sınırlama özelliğini deneysel aşamadan çıkarıp tüm kullanımlara erişim izni vermişti. Bu sunum, tweet’inizi göndermeden önce size kimlerin – herkes, takip ettiğiniz kişiler veya bahsettiğiniz kişiler – yanıt verebileceğini seçme olanağı da vermiş oldu.

Yeni gelen bu ekleme de, yanıtlar bölümünüzde devam eden tartışma üzerinde size daha da fazla kontrol sunacak.

Yeni özellik, Twitter CEO’su Jack Dorsey‘in daha önce şirketin tek hedefi olduğunu söylediği, platformun “kamuya açık konuşmanın sağlığını artırma” çabalarının bir parçası olabilir. Tahmin edebileceğiniz gibi, size kimin cevap verebileceğini seçme özelliği bazı kullanıcılar arasında tartışmalı oldu, ancak platformda karşılaştığınız toksik davranışları da sınırlayabilir.

Özellik devrimsel nitelikte olmasa da, Twitter platformu her kafadan sesin çıktığı karmaşık bir sosyal medya uygulaması olduğu için yanıtlar bölümünde aktif kontrol sağlamak kullanıcı için oldukça önemli bir gelişme olabilir.

Sıradaki Haberadv-arrow
Sıradaki Haberadv-arrow