hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Twitter’da toplu istifa krizi

  Twitter’da toplu istifa krizi
  expand
  KAYNAKDonanım Günlüğü

  Elon Musk şimdi Twitter platformunda yeni bir krizle karşı karşıya çünkü bir çalışan dalgası şirketten ayrılmaya başladı.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Elon Musk Twitter’ı satın aldığından beri işler normal bir şekilde ilerlemiyor. Çalışanlarına bazı sert şartlar koşan Musk şimdi bir çok istifa görüyor. Çalışanların “yüksek yoğunlukta uzun saatler” çalışmasının isteyen Tesla CEO’su bu isteği yerine istifalar almaya başladı. Çok sayıda çalışanın Musk’ın vizyonunu reddettiği görülüyor.

  Tam olarak kaç çalışanın Twitter’da kalmak yerine işten ayrılmayı tercih ettiği henüz net değil. New York Times, sayının “yüzlerce” olduğunu bildirirken, diğer erken raporlar sayının çok daha yüksek olabileceğini öne sürüyor. Ayrılışlar, Musk’ın Twitter’daki işlerinin yüzde 50’sini toplu işten çıkarmalardan sonra geldi.

  Platformda, işten çıkarmaların ilk turundan sağ kurtulan düzinelerce platform çalışanı veda mesajları tweetledi. Bir çalışan, Twitter’ın ofisinde Musk’ın ültimatomunun son teslim tarihi olan 17:00 ET’ye kadar geri sayım yapan bir grup işçinin videosunu tweetledi. “Hepimiz kovulmak üzereyiz,” dedi. Diğerleri, Musk’ın politikalarını ima eden tweetler attı.

  Çarşamba sabahı mesajında Musk, “yalnızca istisnai performansın geçme notu teşkil edeceğini” söylemişti. Son teslim tarihi yaklaşırken, Musk’ın kaç çalışanın şirketten ayrılabileceği konusunda endişelenmeye başladığı bildirildi. Yeni bir notta, ekiplerindeki uzaktan çalışanlar performans göstermezse yöneticileri kovacağını yine de söyledi. Açıkçası Tesla CEO’sunun kontrolünde platform pek de iyiye gitmiyor.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow