hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Ubisoft, Beyond Good and Evil 2’den vazgeçmiyor.

  Ubisoft, Beyond Good and Evil 2’den vazgeçmiyor.
  expand
  KAYNAKDonanım Günlüğü

  2003 yılında çıkan Beyond Good and Evil, çıktığı dönemde kendine sağlam bir fan kitlesi yaratmayı başarmış, sonraki yıllarda da kült oyunlar arasına adını yazdırmıştı. Beyond Good and Evil’ın bu başarısı bir devam oyunu için beklenti yarattı.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Bu beklentiler yıllarca karşılık kaldıktan sonra nihayet 2017 yılında beklenen haber geldi. Ubisoft, Beyond Good and Evil 2 için düğmeye basmıştı. E3 2017’de paylaşılan bu haber oyun dünyasında büyük heyecan yarattı yaratmasına ama bu projenin gerçeğe dönüştürülmesi beklendiği kadar kolay olmadı.

  Duyurulmasının üzerinden beş yıl geçmiş olmasına rağmen Beyond Good and Evil 2 için henüz bir çıkış tarihi, hatta çıkış dönemi bile açıklanmış değil. Üstelik Ubisoft’ta son dönemde yaşanan kriz, oyunun geleceğine dair soru işaretleri yaratmış durumda.

  Bildiğiniz gibi Ubisoft şu sıralar zorlu bir dönemden geçiyor. Pek çok şirket gibi Ubisoft da pandemi döneminde büyük yara aldı. Şirketin çıkardığı oyun sayısında düşüş yaşanırken, bir de bu oyunlardan istenen satış performansı alınamayınca stüdyo krize girdi.

  Bu yüzden kemer sıkmak zorunda kalan Ubisoft, çareyi yapım aşamasındaki bazı projeleri iptal ederek masrafları kısmakta buldu. Stüdyo, son dönemde çok sayıda oyunu rafa kaldırdı. Üst üste gelen bu iptal haberleri, heyecanla beklenen yeni Beyond Good and Evil oyununun da aynı kaderi paylaşacağı yönünde endişe yarattı. Neyse ki bugün gelen haberle birlikte Beyond Good and Evil hayranları rahat bir nefes aldı.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Eurogamer’a konuşan Ubisoft sözcüsü, Beyond Good and Evil 2 için hazırlıkların sürdüğünü, yapım ekibinin hız kesmeden oyun üzerinde çalışmaya devam ettiğini açıkladı. Ancak her zaman olduğu gibi yine bir çıkış tarihi vermedi.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow