USB C kablosu alırken dikkat

USB C kablosu alırken dikkat

USB 2.0, 3.0, 3.1 derken artık USB portlarının en güncel hali ile karşılaşmaya başladık. Macbook ve akıllı telefonlarda kullanılan USB C portu, 2016 yılında büyük oranda yaygınlaşacak. Duyurulmuş ancak henüz ülkemize gelmemiş olan en popüler akıllı telefonlar bu portu kullanıyor. Önümüzdeki dönemlerde duyurulacak olan yeni modellerde de USB C’yi göreceğiz. Peki ya yeni bir kablo almak istersek, nelere dikkat etmemiz gerekecek?

Tıpkı USB 3.0’da olduğu gibi USB C alırken de dikkat edilmesi gereken bazı noktalar var. Eğer uygun standartlara sahip olmayan bir USB C kablosu alırsanız, bu portun sağladığı hızlı şarj ve hızlı veri transferi gibi özelliklerden faydalanmanız mümkün değil. Bu konuyu Google mühendislerinden Benson Leung gündeme getirdi. Amazon isimli alışveriş sitesinden çeşitli USB C kabloları alan Benson Leung, sitenin tanıdığı bir hak olan oylamayı kullanarak adeta tarafını belli etti. Leung, aynı zamanda çeşitli USB C dönüştürücüleri de satın aldı.


Apple'ın iş görüşmesinde sorduğu 31 tuhaf soru!


Benson Leung, yaptığı incelemeler sonucunda kalitesiz ve nispeten ucuz kabloların, akıllı telefonunuza, bilgisayarınızın veya şarj aletinizin portu zarar verebileceğine dikkat çekiyor. Leung’un yaptığı incelemelerde Belkin markası dikkatimizi çekti. Bu marka ülkemizde de satılıyor ve USB ürünlerinin gerekli standartlara sahip olduğu vurgulanmış.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS