Uygulamaları kapatmak pil ömrünü uzatmıyor!

Uygulamaları kapatmak pil ömrünü uzatmıyor!

Akıllı telefonların en önemli sorunu olan kısa pil ömrü, çeşitli kullanım şekilleri ile biraz da olsa uzatılabiliyor. Pil ömrünü uzatmak için tavsiye edilen şeylerden biri olan arka planda çalışan uygulamaları kapatmak artık resmi ağızlardan yalanlandı.

Cevabımız, aslına Apple’ın cevabı “Hayır” oldu. Uygulama yöneticisi ekranına girerek gün içerisinde kullandığınız uygulamaları kapatıyor musunuz? Performans için zaman zaman bunu yapmak gerekebiliyor ancak artık pil ömrünü uzatmak için arka planda çalışan uygulamaları kapatmanız gerekmiyor.9to5Mac isimli sitenin haberinde yayınlanan bir ekran görüntüsü, bu efsanenin çürütülmesine sebep oldu. Sitenin bir takipçisi Apple’ın CEO’su Tim Cook’a bir e-posta yolladı. Bu e-postada arka planda çalışan uygulamaları kapatmanın pil ömrüne bir etkisi olup olmadığı soruluyordu. Soruya Tim Cook cevap vermedi ancak yetkili bir isim konuyla ilgilendi.


iOS işletim sisteminin en yetkili isimlerinden biri olan Craig Federighi, bu soruya son derece net bir cevap verdi ve arka planda çalışan uygulamaları kapatmanın pil ömrünü artırmayacağını söyledi. İlgili ekran görüntüsünü haberimizin sonunda bulabilirsiniz.


iOS işletim sistemli akıllı telefonunuzun veya tablet bilgisayarınızın pil ömrünü artırmak için yapabileceğiniz çok sayıda şey var ancak uygulama yöneticisi ekranından arka plandaki uygulamaları kapatmak bunlardan biri değil. Ancak ufak bir detaya dikkat etmeniz gerekiyor. Ayarlar > Genel > Arkaplanda Uygulama Yenile sekmesine girip bu özelliği kapalı tutmanız gerekiyor. Aksi takdir uygulamalar siz kullanmasanız bile içeriklerini yeniliyor.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS