hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  VALORANT Challengers Türkiye Birlik Ligi başladı

  VALORANT Challengers Türkiye Birlik Ligi başladı
  expand
  KAYNAKDonanım Günlüğü

  Türkiye’nin en büyük espor liglerinden biri olan VALORANT Challengers Türkiye Birlik Ligi heyecanı split 1 aşamasıyla başladı.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Ülkemizin en iyi  takımlarının Ascension’a katılma şansını elde etmek için mücadele edeceği turnuvanın ana partnerliğini Red Bull üstleniyor.

  Geçtiğimiz yıl turnuvada mücadele ederek bu yıl da katılma hakkını kazanan takımlar arasında  Fenerbahçe Esports, Galatasaray Esports takımlarının yanı sıra Papara SuperMassive, Fire Flux Esports, Galakticos, İstanbul Wildcats, S2G Esports ve Digital Athletics gibi takımlar bulunuyor.

  Regnum Carya Esports ve Red Bull Campus Clutch Türkiye finalisti HOWL Esports da bu sene kapalı elemelerden lige yükselmeye başaran takımlar arasında yer alıyor.

  Valorant Challengers Türkiye Birlik Ligi 2024 kazananı bir yükselme ligi olan Ascension’a , Ascension kazananı ise 2025 yılında dünyanın en prestijli VALORANT ligi  Champions Tour EMEA’da mücadele hakkı kazanacak. Geçtiğimiz yıl da turnuvada yarışan Red Bull takımı FUT Esports ve BBL Esports bu yıl da VCT EMEA’da Türkiye’yi temsil edecek.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow