Son Dakika

Warhammer Evreni Space Hulk:Deathwing’le genişliyor

A A

30.05.2016 - 07:00

Warhammer evreninin altın çağını yaşadığını söylesek, pek de mübalağa etmiş olmayız. Space Hulk: Deathwing, serinin yeni oyunu olarak karşımıza çıkıyor.

Warhammer Evreni Space Hulk:Deathwing’le genişliyor

Bilim kurgu ve fantastik ögeleri tek potada eriten Warhammer, pek çok kişinin sandığının aksine, yalnızca çok başarılı oyunlardan oluşan bir seri değil. Warhammer evreni, 1983 yılından beri FRP tutkunlarının gözdesi konumunda olan bir masaüstü oyunu. Gerek onlarca Dungeon Master Guide (Zindan Efendisi Rehberi), gerek Players Handbook (Oyuncunun El Kitabı), gerekse muhteşem işçilikle bezenmiş, satranç taşlarına benzer figürleri ile bir efsane. Ben de, bu masaüstü oyununu yaklaşık 10 yıl önce ODTÜ’de düzenlenen bir FRP organizasyonunda tecrübe etme fırsatı buldum.

Seri, Warhammer 40,000: Dawn Of The War ile PC dünyasında adını duyurdu. Aslında, bu evreni konu alan pek çok oyun geliştirilmişti ama asıl çıkış, Space Marine’lerin, Demon’lar ve yardakçıları ile kapıştığı 2004 tarihli oyun sayesinde gerçekleşti. Söz konusu yapım o kadar başarılı oldu ki, dünya çapında 7 milyon kopyadan fazla satış gerçekleştirmeyi başardı. Elbette serinin genişleme paketleri, ikinci halkası ve nice spin-off’u da müdavimlerin beğenisine sunuldu.

Space Hulk

Sega, geçtiğimiz günlerde Total War ve Warhammer evrenini birleştiren, başarılı bir oyunu satışa çıkardı. Warhammer 40,000: Dawn of War 3’de, birkaç ay içerisinde satışa sunulacak. Şimdi de bu evrende hayat bulacak Space Hulk: Deathwing’in 2016’nın üçüncü çeyreğinde raflarda yerini alacağı duyuruldu. Space Hulk, genel işleyişinin aksine 3D bir aksiyon oyunu olacak. Unreal Engine 4 motoru üzerine inşa edilen oyun, Microsoft Windows, Sony PlayStation 4 ve Microsoft Xbox One platformlarında piyasaya sürülecek.

Oyunun tahmini sistem gereksinimleri de internet ortamına sızdı.

Asgari Sistem Gereksinimleri:

İşlemci: Core i5-3470T 2.8 GHz, Phenom II X4 B99
Ekran Kartı:  GeForce GTX 750, AMD Radeon R9 260
Bellek: 4 GB
İşletim Sistemi: Windows 7 32 bit
Önerilen Sistem Gereksinimleri:
İşlemci: Core i7-860 Quad 2.80GHz, AMD FX 8120
Ekran Kartı:  GeForce GTX 750 Ti, AMD Radeon 7850
Bellek: 8 GB
İşletim Sistemi: Windows 7 64 bit