WhatsApp Android’de parmak izi ile koruma altında!

WhatsApp Android’de parmak izi ile koruma altında!

WhatsApp Android platformunda uygulamayı parmak izi okuyucusu ile şifreleme özelliği üzerinde çalışmalara başladı. WhatsApp Android’de artık daha güvenli olacak.

WhatsApp yeniliklerine hız kesmeden devam ediyor. İlk olarak yeniliklerini iOS platformu üzerinde sunan WhatsApp, bu sefer sadece Android’e özel bir özellik ile karşımıza çıkmaya hazırlanıyor. WAbetaInfo‘nun ortaya çıkardığı bilgilere göre; WhatsApp çok yakında parmak izi okuyucusu ile şifrelenebilecek.

Bildiğiniz gibi Google Play Store‘da WhatsApp uygulamasını şifreleme diye onlarca sahte uygulama yer alıyor. Muhtemelen bu tip uygulamalardan sıkılan WhatsApp, bu özelliği kendi resmi olarak sunarak, kullanıcılara büyük bir sürpriz yapacak.

Henüz Beta aşamasında olan bu özelliği kullanabilmek için Android telefonunuzda parmak izi okuyucusunun olması yeterli. Özelliği aktifleştirdiğinizde; WhatsApp uygulamasını açmak için sizden parmak izinizi isteyecek.

iOS cephesine de gelmesi mümkün olan bu özelliğin ilk olarak Android’de kullanıma sunulacağını belirtelim. Tahminlerimize göre Mart ayı içerisinde bu özellik kullanıma sunulacaktır.

{$ nextTitle $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS