Windows 10 Mobil güncellemeleri ne zaman gelecek?

Windows 10 Mobil güncellemeleri ne zaman gelecek?

Geçtiğimiz yıl Ekim ayında Microsoft tarafından Windows 10 Mobil güncellemeleri konusunda resmi bir açıklama gelmişti. Daha sonra ertelenen güncelleme dağıtımlarına şimdi tekrar ertelenme şoku geldi.

Venture Beat’in haberine göre Microsoft’un iç e-postalarından birinde Windows 10 Mobil işletim sistemi güncellemelerinin erteleneceği bilgisi görüldü. Basına sızan bu detay güncellemeleri ilk çeyreğin sonuna atıyor. Daha önce Aralık 2015’te dağıtılacağı açıklanan güncellemeler Ocak 2016’ta ertelenmişti. Bazı cihazlar güncellense de çoğu cihaza hala güncelleme ulaşmış değil. Bu gidişle ulaşmasına daha süre var gibi duruyor.


Windows Phone 8.x sürümüne sahip cihazların büyük bir bölümüne Windows 10 Mobil güncellemesi dağıtılacak. Yeni iddiaya göre bu tarih Mart 2016 olarak görülüyor. Türkiye için ilgili güncellemelerin ne zaman yayınlanacağı belli değil. Eğer elinizde Nokia üretimli bir Lumia cihaz varsa ve içerisinde Windows Phone 8.x yüklüyse bu belirsizlik üzücü olabilir. Üçüncü bir ertelenmenin gelip gelmeyeceği ise belirsiz. Ne tür bir sorundan dolayı ertelenme yaşandığı da açıklanmadı. Şimdilik Microsoft’ta gelecek resmi bir açıklama bekleniyor.


Bu arada tek şarj Windows Phone 8.x sürümü değil. Microsoft, Windows Phone uygulama marketinde güncellemeler hakkında detaylı bilgi veren bir uygulama yayınladı. Upgrade Advisor Beta isimli uygulamayı Windows Phone işletim sistemli akıllı telefonlara kurarak, güncellemenin gelip gelmeyeceğini görebilirsiniz.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS