Son Dakika

Windows 10 Mobil platformunun iki yeni özelliği

A A

23.05.2016 - 12:00 Son Güncelleme:

Henüz mobil taraftan umduğunu bulamayan Microsoft, platformunu geliştirmeye devam ediyor. Bir yandan yeni telefonların çalışmaları devam ederken işletim sistemini geliştirmek de ihmal edilmiyor.

Windows 10 Mobil platformunun iki yeni özelliği

Windows Blog İtalya isimli bir blog sitesinde yayınlanan ekran görüntüleri söz konusu yeni özellikler hakkında ilk bilgileri veriyor. “ID & Filter” olarak telefonun menüsünde yer alan bölüm aslında oldukça basit ancak gerekli bir özelliği ifade ediyor.

Windows 10 Mobil işletim sistemine gelen aramaları ve SMS’leri engellemek için bir özellik ekleniyor. Üçüncü parti uygulamalarla sağlanabilen bu özellik, bundan sonra telefonun kendisi tarafından sunulacak.

Engelleme listesi oluştururken aynı zamanda bunları kategorize etmek de mümkün. Reklam, emlak, finans ve diğer gibi kategorilerle engellemeleri daha organize şekilde yapmak mümkün. Özelliği aktifleştirdikten sonra ise şimdiye kadar kaç aramanın ve SMS’in engellendiği de görülebiliyor.

Söz konusu özelliğin ne zaman geleceği ise henüz belli değil. Güncelleme dağıtılmadan önce “Insider” isimli geliştirici programında geliştiricilerden bu özelliği test etmeleri istenecek.  O süreçte daha detaylı ekran görüntüleri de ortaya çıkacaktır.