Windows 11 özellikleri ve işletim sistemleri: Windows 11 ne zaman çıkacak?

Windows 11 özellikleri ve işletim sistemleri: Windows 11 ne zaman çıkacak?

Windows 11 özellikleri ve işletim sistemleri: Windows 11 ne zaman çıkacak?

Microsoft bugün düzenlediği dijital etkinlikte Windows 11'in özellikleri ve Windows 11 işletim sistemlerini paylaştı. Paylaşılan tanıtım sonrasında Windows 11'özellikleri ve işletim sistemleri nedir? Windows 11 ne zaman çıkacak, ücretli mi? soruları merak edildi. İşte Windows 11’e dair detaylar..

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Windows 11'özellikleri ve işletim sistemleri ile ilgili tanıtımın ardından Windows 11'in çıkacağı tarih de merak konusu oldu. Microsoft’un 6 yıl önce kullanıma sunduğu Windows 10'un yerini Windows 11 alıyor. Dünyaca ünlü teknoloji devi, konuyla ilgili olarak merakla beklenen açıklamayı bugün yaptı ve Windows 11 tanıtımını yapıp özelliklerini açıkladı.

WİNDOWS 11 NE ZAMAN ÇIKACAK?

Microsoft, Windows 11'in bu sonbaharda kullanıma sunulacağını açıkladı. Windows Insiders üyeleri ise önümüzdeki hafta yayınlanacak önizleme sürümü ile yeni nesil işletim sistemini test etmeye başlayacaklar.

Windows 11'özellikleri ve işletim sistemleri

İşlemci: 64 bit, çift çekirdekli, 1 GHz

RAM: 4 GB

Depolama: 64 GB

Ekran: 9 inç, 1366 × 768 piksel

Grafik: DirectX 12 uyumlu, WWDM 2.x sürücüleri

Güvenlik: UEFI, Güvenli Önyükleme ve TPM 2.0

Microsoft, Windows 11'in dark modunu elden geçirdiğini ve temaları yenilediğini belirtiliyor. Microsoft'a göre Windows 11, en güvenli Windows sürümü. Microsoft, Windows 11'in çoklu pencere yetenekleri için de çalışmış. Yerleştirme düzenleri, kullanıcıların Windows 11'de birden fazla uygulama açarken işlerini kolaylaştırıyor, birden fazla işi kolayca yapmalarını sağlıyor.

Edge tarayıcısında da bazı yenilikler var. Edge'de açtığınız tüm sekmeleri görmeyi kolaylaştırmak için dikey sekmeler geliyor. Ayrıca artık Teams de Windows 11'in içine entegre edilmiş durumda. Microsoft Widget'ları da Windows 11'e getirdi. Bu özellik, bize bir zamanların Windows sürümü Vista'yı anımsatıyor.

Windows 11, özellikle bir tablette dokunmatik konusunda iyi bir performans sağlıyor. Özel bir tablet modu gerektirmeyen Windows 11, böylece masaüstünde olduğu gibi tablette de aynı arayüz ile çalışıyor.