Windows uygulama marketi önemli bir yeniliğe imza attı

Windows uygulama marketi önemli bir yeniliğe imza attı

Windows Phone 8 ile umduğunu bulamayan Microsoft, geliştiricilerin dikkatini çekmek için uzun zamandır çabalıyordu. Microsoft, sadece geliştiricilerin teşvik edilmesi için Android ve iOS uygulamalarının Windows’a uyarlanması için çeşitli araçlar yayınlamış, ancak bu hamleler ile de yeterince başarılı olamamıştı. Firma, şimdilerde Windows 10 için ipin ucunu sıkı tutuyor gibi görünüyor.

Windows 10 ve Windows 10 Mobil firmanın yeni imajını simgeliyor. Windows 8’de yaşanan bu ilgisizliği gidermek için dikkat çekici bir yeniliğe imza atıldı. “Windows App Studio” isimli yazılımını güncelleyen Microsoft, tek bir satır bile kod yazmadan, kullanıcıların uygulama yapmasına olanak tanıyor. Bu, Raspberry Pi 2 üzerinde de çalışabilen Windows 10 için önemli bir adım olacak.


Yenilenen Windows App Studio yazılımı içerisinde çok sayıda hazır şablon bulunuyor. Kullanıcılar bu şablonları kullanarak tıpkı yap-boz oyunu gibi elementleri bir arada kullanarak kendi basit uygulamalarını yaratabilecek. Oluşturulan uygulamalar mobil ve masaüstü Windows cihazlarda çalışabilecek. Hazır şablonlar arasında tasarım dışında fonksiyonel özellikler de bulunuyor. Örneğin YouTube ve Twitter gibi platformlarında kolayca içerik çekebiliyorsunuz veya internet sitelerini bir uygulama içerisinde açtırabiliyorsunuz. Bu yeni projede geliştiricilerin dikkatini çekmek amacıyla bir GitHub sayfası da oluşturulmuş durumda.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS