Worldwide Developers Conference’ın yankıları devam ediyor

Worldwide Developers Conference’ın yankıları devam ediyor

Worldwide Developers Conference’ın yankıları devam ediyor

Apple tarafından bu etkinlik kapsamında tanıtılan ve geliştiricilerin kullanımına sunulan iOS 16 betası üzerinde yapılan çalışmalar, hemen her gün yeni bir özelliğin ortaya çıkmasını sağlıyor.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Bugün ortaya çıkan yeni bir bilgiye göre, yeni işletim sistemiyle birlikte artık iPhone kullanıcıları istenmeyen SMS ve MMS’lere karşı çok daha korunaklı hale gelecek. Akıllı telefon çağının en büyük rahatsızlıklarından biri olan SMS’leri komple kapatmak olmuyor çünkü hala onay şifreleri ve birçok önemli mesaj bu kanallar vasıtasıyla geliyor.

Öte yandan bu SMS’lerin tamamını dikkate alıp takip etmek de çok mümkün değil çünkü hemen her gün sayısı onları geçen spam ve reklam içerikli SMS yağmuruna tutuluyoruz. İşte diğer tüm kullanıcılar gibi iPhone kullanıcıları da uzun bir süredir bu sorunlardan şikayetçi. Üçüncü parti uygulamalarla soruna çözüm bulmak isteyen iPhone kullanıcılarının imdadına ise yine Apple yetişecek.

iOS 16’nın kaynak kodlarının incelenmesiyle ortaya çıkan yeni bilgilere göre, bundan sonra iPhone kullanıcıları için spam SMS’lerin bildirilmesi çok daha kolay olacak. Apple ise, kendisine gelen bu geri bildirimleri operatör şirketleri ile paylaşarak bu spam kanalların müşterilerine ulaşmasını zorlaştıracak.

Söz konusu özellik şu an için sadece Amerika Birleşik Devletleri’nde etkin olarak görülüyor. Ancak iOS 16’nın tam sürümünün paylaşılmasıyla birlikte, bu özelliğin de dünya geneline yayılması bekleniyor.