hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  X platformunda video nasıl indirilir

  X platformunda video nasıl indirilir
  expand
  KAYNAKDonanım Günlüğü

  Eskiden Twitter olarak bilinen sosyal ağ X, kullanıcıların web sitesinden video indirmesine olanak tanıyor. Bu özellik, Twitter sahibi Elon Musk’un da duyurduğu gibi Ağustos 2023’ten beri yayında.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Ancak akışınızda gördüğünüz ilk videoyu indirmeye çalışmadan önce, bazı sınırlamaların mevcut olduğunu hatırlatalım. Öncelikle içerik oluşturucunun, yayınladığı içeriğin indirilmesine açıkça izin vermesi gerekiyor.

  Ayrıca, tahmin edebileceğiniz gibi, Elon Musk’un ücretli abonelere yönelik baskıları göz önüne alındığında, web sitesindeki videoları kaydetme olanağı yalnızca doğrulanmış kullanıcılar, yani esas olarak Blue aboneliği için ödeme yapan kişiler tarafından kullanılabilir durumda.

  Doğrulanmış bir kullanıcı, video tam ekran modundayken ekranın sağ üst köşesindeki üç nokta (…) menüsüne dokunarak içeriği indirebilir. Musk ayrıca X’in yakında yalnızca ekrandaki içeriğe dokunup basılı tutarak mobil cihazlarda video indirmeyi kolaylaştıracağını söyledi.

  Daha önce insanların videoları kaydedebilmek için üçüncü taraf web sitelerini ve uygulamalarını kullanması gerekiyordu. Elbette, ödeme yapmayan kullanıcılar X’ten içerik indirmek istiyorlarsa yine de bu araçları kullanmak zorundalar.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Şirketin, web sitesini daha kullanışlı hale getirirken özellikle ödeme yapan üyeler için yeni özellikler sunduğu göz önüne alındığında, ödeme yapmayan kullanıcıların hiçbir hakka sahip olmaması pek şaşırtıcı değil.

   

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow