Xbox belgeseli yayınlandı

Xbox belgeseli yayınlandı

Xbox belgeseli yayınlandı
expand
KAYNAKDonanım Günlüğü

Bundan 20 yıl önce, Microsoft içinde küçük bir grubun sıfırdan bir video oyun konsolu yaratma hayaliyle çıktığı yolculuğun sonunda geliştirilen Xbox, “Power On: The Story of Xbox (Güç Açık: Xbox’ın Hikayesi)” adlı belgesele konu oldu.

Haberin Devamıadv-arrow
Haberin Devamıadv-arrow

6 bölümden oluşan belgesel serisinde Xbox’ın çıkış noktası, konsolun geliştirilme sürecinde yaşanan zorluklar ve 20 yıl içinde izlenen gelişimin öyküsü bizzat Xbox’ın yaratıcılarının ağzından aktarılıyor.

Xbox’ın geliştirildiği dönemde konsol dünyasından çok PC oyunlarındaki başarısıyla tanınan Microsoft, Xbox konsolunu piyasaya sürerek oyun dünyasına adım attı ve bugün aylık 100 milyon aktif oyuncudan oluşan bir topluluk için oyun geliştirmeye devam ediyor.

Epik oyunları ve abonelik servisleriyle oyuncuların yanında

Bu oyun konsolu , 2001’den bu yana Flight Simulator ve Minesweeper gibi oyunları oyuncuların deneyimine sunuyor. Xbox, yıllar içinde XboxLive çevrimiçi oyunculuk servisinin de eklenmesiyle özellikle Kuzey Amerika’da satış rekorları kırarak oyun dünyasında önemli bir marka haline geldi. Xbox Games Studios ‘un çıkardığı Halo, Forza Horizon gibi oyunlar o kadar yoğun ilgi gördü ki, milyonlarca oyuncunun bir sonraki versiyonu heyecanla ve sabırsızlıkla beklediği epik serilere dönüştüler.

Haberin Devamıadv-arrow
Haberin Devamıadv-arrow

Xbox, bunların yanı sıra tüm oyunları aylık düşük bir abonelik ücreti karşılığında oyunculara sunduğu GamePass hizmetiyle de oyuncuların kalbini kazanıyor. Oyuncular Halo 2, Age of Empires IV, Forza Horizon 5 gibi yeni oyunları GamePass abonelikleri sayesinde çıktıkları günden itibaren ek ücret vermeden oynama imkanına sahip oluyor.

Sıradaki Haberadv-arrow
Sıradaki Haberadv-arrow