Son Dakika

Xbox Series X fiyatı nihayet açıklandı

A A

19.09.2020 - 11:11 | Haber Kaynağı: Donanım Günlüğü

Yeni nesil oyun konsolları görünüşe göre Türkiye’de cep yakacak. İşte yeni nesilin fiyatları!

Xbox Series X fiyatı nihayet açıklandı

Microsoft, yeni nesil için duyurularına hız kesmeden devam ediyor. 299 dolarlık Xbox Series S’in duyurulmasının ardından bugün de dünyanın en güçlü konsolu Xbox Series X fiyatı ile karşımıza çıktı. Microsoft resmi olarak konsolun fiyatının tam 499 dolar olacağını açıkladı. Türkiye’de vergisiz bir şekilde yaklaşık 3.700 TL vergiler ile 7.000 TL’ye satılması beklenen bu konsol, 10 Kasım tarihinde satışa sunulacak.

22 Ekim tarihinde ön siparişi başlayacak olan Xbox Series X’in Türkiye pazarına 2021’in başlarında girmesi bekleniyor. Son dönemdeki atılımları özellikle Game Pass servisi ile Türkiye’de PlayStation oyuncularını kendi safına çekmeyi başaran Xbox Türkiye, umarız fiyatlandırma konusunda ülkemize özel bir politika izler.

Dünyanın en güçlü konsolu olan Series X, 4K çözünürlükte tam 120 FPS kare hızı sunabilecek. 1 TB SSD’si ile yükleme sürlerini ortadan kaldıracak olan konsolda 12 TFLOPs gücünde 52 CUs @1.825GHz hızında çalışan RDNA 2 mimarili grafik birimi ve 8 çekirdekli AMD Zen 2 mimarili @3.8GHz hızında çalışan 7nm işlemci yer alacak.

16 GB GDDR6 RAM’i ile akıcı bir deneyim yaşatacak olan konsol bakalım özel oyun konusunda kötü şöhretinden kurtulabilecek mi?