XCover 6 Pro bir kez daha adından bahsettirdi

XCover 6 Pro bir kez daha adından bahsettirdi

XCover 6 Pro bir kez daha adından bahsettirdi

Akıllı telefonların geleneksel telefonlara göre en büyük handikap, dayanıksızlık olduğu bir gerçek. Hatta bu konuda internette yapılmış onlarca mizahi paylaşımın olduğunu ve bu paylaşımların çoğunda da eski telefonları temsilen Nokia 3310’un kullanıldığını görüyoruz.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Bununla birlikte Samsung tarafından geliştirilen Galaxy XCover serisi bu algıları yıkabilecek kadar dayanıklı modellere sahip.

Güney Koreli teknoloji devi tarafından geliştirilen bu seriye ait en yeni modelin tanıtılmasına ise artık oldukça kısa bir süre kaldı. Geçtiğimiz gün internete düşen birkaç görselden anladığımız kadarıyla, Samsung Galaxy XCover 6 Pro olarak adlandırılan yeni telefon 13 Temmuz tarihi itibariyle resmen tanıtılacak.

Peki Galaxy XCover 6 Pro’da ne gibi özellikler olacak? İşin aslı, bu konuda henüz çok net bilgiler mevcut değil. Ancak bugüne kadar güvenilirliği kanıtlanmış duyum kanalları tarafından yapılan paylaşımlara göre, Samsung Galaxy XCover 6 Pro’nun 6,56 inç büyüklüğünde bir ekranla geleceğini söyleyebiliriz.

Ön kamera için çentikli bir tasarıma sahip olacağı konuşulan bu ekranın çözünürlük değerleri hakkında ise şimdilik bir bilgi yok. Öte yandan bu telefonun gücünü Qualcomm’un orta-üst segment akıllı telefonlar için geliştirdiği Snapdragon 778G yonga setinden alacağı ve ayrıca 4050mAh’lık bir bataryaya sahip olacağı da dillendirilen iddialar arasında yer alıyor.