Xiaomi 13 daha tanıtılmadan ön siparişe açıldı

Xiaomi 13 daha tanıtılmadan ön siparişe açıldı

Xiaomi 13 daha tanıtılmadan ön siparişe açıldı

Xiaomi’nin yeni amiral gemisi akıllı telefonlarını geçtiğimiz hafta resmi olarak tanıtması bekleniyordu. Ancak Çin Komünist Partisi’nin eski lideri Jiang Zemin hayatını kaybedince, Çin’deki pek çok etkinlik gibi Xiaomi 13’ün tanıtımı da ertelenmek zorunda kaldı.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Xiaomi 13 ve 13 Pro’nun resmi olarak tanıtılacağı etkinlik için henüz yeni bir tarih açıklamayan Xiaomi, yeni amiral gemisi akıllı telefonlarını henüz tanıtamamış olsa da şimdiden ön siparişe çıkardı. Üstelik bazı kullanıcıların, tanıtılmadıkları için daha özellikleri bile netlik kazanmayan bu telefonlar için önsipariş vermeye başladığı belirtiliyor. Bu kullanıcılar telefon için önsipariş verirken yaklaşık 142 dolarlık kapora ücretini de ödemeyi kabul ediyorlar.

Xiaomi 13 Pro’nun üçlü arka kamerasının ana lensinin Xiaomi 12S Ultra’da da kullanılan 50 megapiksellik IMX989 lensi olacağı tahmin ediliyor. Bildiğiniz gibi Xiaomi 12S Ultra, özellikle kamera performansıyla övgü toplamıştı. Bu yüzden bu yeni modellerin de kameralarıyla dikkat çeken telefonlar olmasını bekleyebiliriz.

Hem standart modelin hem de Pro modelinin Snapdragon 8 Gen 2 yonga setinden güç alması bekleniyor. Ancak tabii kamera gibi yonga setinin detayları da telefon resmi olarak tanıtıldığında kesinlik kazanacak. Şimdiden önsiparişe açılan telefonun resmi tanıtım tarihinin çok yakında netlik kazanması bekleniyor. Gelişmeler için takipte kalın.