Xiaomi bu sefer elektrikli bisikletle gündemde

Xiaomi bu sefer elektrikli bisikletle gündemde

Çinde elektrikli bisklet pazarı oldukça büyük. Öyle ki araba satışlarından geri kalmıyor bisiklet satışları. Xiaomi bu fırsatı akıllıca kullanarak elektrikli bisiklet üretmeye karar verdi.

Şirket mobil cihaz, giyilebilir cihaz ve televizyon sektörü haricindeki diğer sektörlerde genelde kendisi üretim yapmıyor. Pek çok girişime yatırım yaptığı için, onların ürettiği ürünler kendi markasını taşıyor. Mi QiCycle elektrikli bisiklet, iRiding adında Xiaomi’nin yatırım yaptığı Tayvanlı bir firma tarafından tasarlanıyor ve üretiliyor.


Katlanabilir tarzda olan araba ve toplu taşıma araçlarına sığabilen bisikletin ağırlığı 14.5kg civarında. Panasonic yapımı 29000mAh kapasiteli bir bataryaya sahip olan bisiklet tek şarj ile 45km mesafe gidebilirken 250W 36V yüksek hızlı bir motordan gücünü alıyor. Bunun yanında akıllı bir tork algılama teknolojisi, kullanıcının pedal çeviriş ve uygulanan tork durumuna göre gücünü belirleyebiliyor. Bisiklet gidon kısmında ise küçük bir ekrana sahip. GPS sayesinde cihaz gidilen mesafe, hız, yakılan kalori gibi değerleri belirleyebiliyor. Bunları hem ekranından hem de Bluetooth ile iletişim kurduğu akıllı telefondan kullanıcıya verebiliyor.


Ürünün satış fiyatı ise 455 dolar olarak belirlenmiş durumda.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS