Son Dakika

Xiaomi drone hangi özelliklere sahip olacak?

A A

25.05.2016 - 09:00 Son Güncelleme:

Akıllı telefon üreticileri listelerinde daima ilk beşte yer alan Xiaomi, şimdi drone işine soyunmuş olabilir. Ancak iddialar firmanın sıradan bir drone yerine daha dikkat çekici özelliklere sahip bir ürünle karşımıza çıkacağı yönünde.

Xiaomi drone hangi özelliklere sahip olacak?

Basına sızan şablon dört rotorlu sıradan bir drone şeklinde. Alt tarafta yer alan kameranın 4K çözünürlükte video çekmesi bekleniyor. Ancak drone’un kontrolü için düşünülen sistem biraz farklı.

DJI’ın güncel modellerinde sunulan takip etme özelliğinin bu cihazda da olması bekleniyor. Ancak asıl fark cihazın kontrol tarafında olacak. Xiaomi, akıllı bileklik ve sporcu bilekliği gibi konularda yeterli alt yapıya sahip bir firma. Dolayısıyla cihazı bu tür bir giyilebilir teknoloji ürünüyle kontrol etme imkanı sunulabilir.

Yani standart bir kumanda yerine, el ve bilek hareketleriyle kontrol edilen bir drone karşımıza çıkabilir. Ürün böyle bir özellikle piyasaya çıkarsa DJI gibi önemli rakipleri karşınızda avantaj elde edebilir.

Google ile bilim telefonunuzda

Ancak detaylar şimdilik bu kadar. Henüz firma tarafından açıklanmış resmi bir bilgi yok. Dolayısıyla iddialar asılsız da çıkabilir. Xiaomi’nin bu ürünü hakkında yeni bilgiler ortaya çıktıkça sizlere aktarmaya devam edeceğiz. Sizce el ve bilek hareketleriyle kontrol edilebilen bir drone DJI gibi önemli bir rakip karşısında avantaj sağlar mı?