Xiaomi global pazarda farklı rotalar peşinde

Xiaomi global pazarda farklı rotalar peşinde

Akıllı telefon pazarının yükselen isimlerinden biri olan Xiaomi, büyük ülkeler yerine gelişmeye açık olan ülkelere yatırım yapmak istiyor.

iPhone 7 Plus'ın fiyatında 180 dolar indirim


WhatsApp mesajlarını sesli okumaya başladı


Çin’in önde gelen akıllı telefon üreticilerinden biri olan Xiaomi son yıllarda önemli bir büyüme gösterdi. Kendi ülkesinde Apple’ı geçerek en fazla sevkiyat gerçekleştiren 4. firma olan Çinli üretici, global pazardaki büyüme hızını da arttırmak istiyor.


Çinli üreticinin kısa süre önce tanıttığı Mi 6 modeli tüm dünyada geniş yankı uyandırmıştı. Snapragon 835’e sahip bir akıllı telefonun 400 doların altında fiyattan satışa sunulacak olması teknoloji severleri heyecanlandırmıştı. Bu telefonun global pazarla birlikte Amerika’da da satışa sunulabileceği iddia edilmişti. Fakat bu iddialar Xiaomi’nin yetkili isimlerinden Wang Xiang tarafından yalanlandı.


Xiang, verdiği bir röportajda, Amerika pazarına girmek gibi bir düşüncelerinin olmadığını dile getirdi. Xiaomi’nin yetkili ismi, Amerika’nın doyuma ulaşmış bir Pazar olduğuna dikkat çekerek, bu pazara yapılacak olan yatırımın Xiaomi için risk teşkil edebileceğini vurguladı. Xiang, rakiplerinden farklı bir dünya görüşüne sahip olduklarını belirterek, büyük pazarlar yerine az risk teşkil eden akıllı telefon pazarının henüz doyuma ulaşmadığı ülkelere yatırım yapmayı daha makul bulduklarını ifade etti.


Öyle görünüyor ki ABD’li kullanıcılar yakın gelecekte legal yollardan Xiaomi sahibi olamayacaklar.


Bu arada dip not olarak belirtelim. Xiaomi, ülkemizde de bazı e-ticaret siteleri üzerinden varlığını sürdürüyor.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS