Xiaomi’nin MIUI 13’ü çok yakında duyuracağı söyleniyor

Xiaomi’nin MIUI 13’ü çok yakında duyuracağı söyleniyor

Xiaomi’nin MIUI 13’ü çok yakında duyuracağı söyleniyor

Ancak şirket, uygun cihazlar için MIUI 12.5 güncellemesini henüz yayınlamadı. Mevcut en yeni MIUI sürümlerini alan en yeni akıllı telefonlar, popüler Redmi Note 8 Pro ve POCO F2 Pro olacak.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Redmi Note 8 Pro, çok uzun bir aradan sonra MediaTek yonga seti kullanan ilk Redmi Note serisi akıllı telefon oldu. Cihaz, o zamanlar yeni olan Helio G90T SoC ile giriş yapmıştı. Cihaz aynı zamanda Android 9.0 Pie tabanlı MIUI 10 ile piyasaya sürüldü.

Ardından iki MIUI güncellemesi (MIUI 11, MIUI 12) aldı ve hatta Android 10’a yükseltildi. Şimdi, Xiaomi, Android 11 ile birlikte MIUI 12.5 güncellemesini kullanıma sunmaya başladı. Ne yazık ki, güncelleme yalnızca Çin’de V12 yapı numarasıyla yayında. 5.1.0.RGGCNXM. Ancak yakında kalan bölgesel varyantları da gelecektir.

POCO F2 Pro ise yeniden markalanmış bir Redmi K30 Pro olacak. Orijinal telefon, Mayıs ayında MIUI 12.5 güncellemesini aldı. Bu nedenle, POCO F2 Pro’nun yakında alması bekleniyordu. POCO F2 Pro MIUI 12.5 güncellemesi şu anda yalnızca V12.5.1.0.RJKEUXM yapı numarasına sahip EEA varyantı için mevcut.

Güncelleme önümüzdeki haftalarda diğer bölgesel varyantlara ulaşacaktır. Yukarıdaki telefondan farklı olarak Redmi Note 8 Pro, Android 10 tabanlı MIUI 11 ile piyasaya sürüldü. Yayımlanmasından 11 ay sonra MIUI 12 ve Android’e güncellendi. Güncellemeyi alıp almadığınızı kontrol etmek için cihazınızın Ayarlar bölümünü kontrol edebilirsiniz.