Yahoo, 1 Nisan’a kadar süre verdi

Yahoo, 1 Nisan’a kadar süre verdi

Mektupta yer alan ifadelere göre Yahoo, potansiyel müşterilerinden 11 Nisan’a kadar Yahoo’nun hangi bölümlerini satın almak istediklerini ve hangi fiyatı teklif ettiklerini bildirmelerini istedi.

Ardından Yahoo yöneticilerinin yapacağı değerlendirme ile olası müşterilerle masaya oturulacak ve gerekirse bir açık arttırma ile hangi bölümün kim tarafından satın alınacağı kesinleştirilecek.Yahoo ayrıca, satın alma sonrasında yaşanacak uluslararası onay prosedürleri hakkında da detaylı bilgi vererek müşterilerin bu süreçlere hazır olmasını istedi.


Şimdilik 40 firma, fiyat teklifi vermek için Yahoo’nun finansal bilgilerini ve şirketin ticari operasyonları hakkındaki detayları görmek için gizlilik anlaşmasını imzalamış durumda. Bunlardan kaçının fiyat teklifi vereceği ise şimdilik belli değil. Ancak Verizon ve AT&T gibi dev iletişim şirketlerinin Yahoo’nun peşinde olduğu biliniyor. Ancak Microsoft’un da olası müşteriler arasına girdiği bilgisi de yer alıyor. Microsoft eğer Yahoo’yu satın alacak olursa, Google ile rekabetinde çok önemli bir silaha sahip olacak.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS