Yahoo Day adlı bağımsız bir takvim uygulaması üzerinde çalışıyor

Yahoo Day adlı bağımsız bir takvim uygulaması üzerinde çalışıyor

Yahoo Day adlı bağımsız bir takvim uygulaması üzerinde çalışıyor

Yahoo, yeni takvim yazılımını tasarlamaya yardımcı olması için Sunrise’ın kurucu ortaklarından Jeremy Le Van’ı işe aldı. Dahası, şirket yeni ekibe yazılımı diğer Yahoo mülklerinden bağımsız olarak geliştirme özgürlüğü veriyor.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Mevcut yinelemesinde, uygulama görünüşte herhangi bir Yahoo markası veya entegrasyonu içermiyor. Ayrıca, plana göre yeni takvim ile e-posta istemcisi ve insanların kullandığı diğer araçlarla bütünleşebilecek bir güncelleme sunulacak. Ürünün neye benzeyeceği henüz belirsiz ve bir fikir sahibi olmak için beklememiz gerekecek.

Yahoo uygulamasının yeni bir takvim sunması devrimsel bir özellik değil ancak yine de kullanıcılar için farklılık olacağı kesin. Yahoo’nun burada Google Takvim özelliğini hedeflediği kesin ancak Google’ın bu konuda o kadar fazla oturmuş bir kitlesi var ki geçmeyi bırakın rekabet etmesi bile söz konusu değil diyebiliriz.

Yine de sosyal medya platformlarında artan rekabet sebebiyle her uygulamanın kendini yenilemeye odaklanması şaşırılacak şey değil. Bu kapsamda Yahoo da kendi bünyesine farklılıklar katmaya çalışıyor. Geçtiğimiz yıllarda Yahoo’nun Maili oldukça popülerdi ancak firma bu noktada da popülerliğini biraz kaybetmiş durumda.

Dünyanın özellikle dijitalleştiği bu dönemde Yahoo’nun kendi kitlesini kaybetmiş olması hoş değil ancak şirket farklılıklarla tekrar popüler olmaya çalışıyor.