Yeni akıllı telefonuyla boy gösteriyor

Yeni akıllı telefonuyla boy gösteriyor

Yeni akıllı telefonuyla boy gösteriyor

Oppo Reno7, ince ve hafif olmasının yanında, aynı zamanda rakiplerinden ayrılan tasarım detaylarıyla göz okşuyor.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Oppo Reno7, 7.54mm kalınlıkta ve yaklaşık 175 gram ağırlıkta. Su sıçramalarına karşı dayanıklı bir yapıda olan ürün, özellikle arka yüzeyde kullanılan gün batımı turuncu rengindeki fiberglass deri tasarım detayıyla ön plana çıkıyor. Bu tasarım detayını, hafif çıkıntılı ve köşeli olarak hazırlanmış kamera detayı tamamlıyor. Böylelikle dikkat çekici bir retro görünümü ellerinizde taşıyabiliyorsunuz.

6.43 inç Amoled ekran

6.43 inç boyutu, çoğu kullanıcı için yeterli bir boyut. Amoled teknolojisi ve 2400 × 1080 çözünürlük, sevindirici detaylar. Ekran, en ufak dokunuşları dahi algılayabiliyor. Öte yandan 600 nit’e kadar parlaklık sunulabiliyor olması, dış mekân kullanımlarında da görüntüleme tarafını güçlendiriyor.
Ekranın öne çıkan bir diğer özelliği ise, 90Hz tazeleme değerini sunuyor olması. Böylece daha akıcı ve net görüntülerle karşılaşabiliyoruz. Tabii istenirse daha düşük güç tüketimi sağlayan 60Hz tazeleme değerini de seçebiliyorsunuz.

Görüntüleme seçeneklerine göz attığımızda, uzun süreli deneyimlerde zararlı mavi ışınlardan korunmak için göz konforu modu da var. E-kitap severler, siyah beyaz görüntüleme detayından memnun kalacaktır diye düşünüyoruz.

Snapdragon 680

6nm olarak üretilen Snapdragon 680, özellikle gücün verimli kullanılması tarafında etkili. Ürünümüzde 2.4GHz çalışma değerine kadar erişebilen octa core işlemci, 8GB DDR4X RAM ve 128GB UFS 2.2 dahili depolama faktörleri mevcut. İstenirse microSD kart takarak ek depolama alanı oluşturulabilir.
Oppo Reno 7, Android 12 işletim sistemiyle geliyor ve kullanımı kolay bir arayüzü var. Call of Duty gibi güzel grafikli bir oyunu, akıcı detaylarla uzun süreler oynayabildik ve oyun esnasında cihazda aşırı ısınma faktörüyle karşılaşmadık. Ürün, Facebook, TikTok ve Instagram gibi popüler sosyal medya uygulamalarının hızlı kullanımı, uygulamalar arası seri geçişler için de yeterli performans sunuyor.

Yapay zekâ destekli kamera sistemi

Oppo Reno7, arka tarafta üçlü kamera sistemine sahip. Ana kamera, 64MP değerde ve buna 2+2MP kameralar eşlik ediyor. Bokeh efektli çekim, makro çekim ve HDR çekimler yapılabiliyor. Video tarafında 1080p 30FPS, ağır video ve hızlandırılmış video çekimi gibi seçenekler var. Özellikle fotoğrafçılık tarafında, gün ışığı performansı görülmeye değer. Ön taraftaki 32MP kamera da iyi ışıklı ortamlarda hem video hem de bokeh efektli selfie’ler tarafında tatmin edici sonuçlar veriyor.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Hızlı şarj destekli pil

Oppo Reno7, 4500mAh pile sahip ve bu pil, tek şarj ile yoğun kullanımda bir günü geride bırakmanıza yardımcı oluyor. Ürün, aynı zamanda Oppo’nun 33W SUPERVOOC hızlı şarj teknolojisine de destek veriyor.

Bildiğiniz gibi artık bazı üreticiler, bazı modellerinin yanında şarj adaptörünü sunmuyor. Bunu ayrıca satın almanız gerekiyor. Bu durum, Reno 7 için de geçerli. Ürünün kutusunda Type-C şarj ve veri aktarım kablosu var, ama adaptör yok.