hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Yeni Apple Watch bu sefer hayat kurtarmadı

  Yeni Apple Watch bu sefer hayat kurtarmadı
  expand
  KAYNAKDonanım Günlüğü

  Apple Watch serisi yenilendiğinde hep bir hayat kurtardığı ile ilgili haberler çıkar. Bu sefer bir kadın hamile olduğunu Apple Watch sayesinde öğrendiği haberi geldi.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Apple Watch ile ilgili bu haber Reddit’te bir kullanıcı tarafından paylaşıldı. 34 yaşındaki bir kadının anlattığına göre akıllı saat kendisini son 15 gün içinde kalp atışındaki değişiklik ile ilgili kendisini uyardı. Normal günlerde 57 kalp atış hızına sahip olan kadın son zamanlarda bu hızın 72 ile ilgili uyarı aldığını ve saat tarafından uyarıldığını paylaştı. Durumdan endişelenen kadın nedeni hakkında araştırma yapmaya başladı.

  İlk önce bunun COVID-19 nedeniyle olduğunu düşündü. Ancak test negatif çıktı. Bunu takiben, kadınların kalp atışlarının genellikle hamileliğin ilk üç ayında arttığını araştırmalarıyla öğrendi. Böylece, pozitif çıkan bir hamilelik testi yaptırdı. Böylece kadın, uygun bir onay almak için bir kliniğe gitti ve oradaki doktorlar da dört haftalık hamile olduğu sonucunu paylaştı.

  Kadın, hamileliğinin henüz erken aşamalarında olduğu için hamilelikle ilgili herhangi bir semptom yaşamadığını söylediği için bu bir sürpriz oldu. Ancak akıllı saat yüksek kalp atış hızının vücudundaki başka bir varlıktan kaynaklandığını bulmayı başardı.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow