Yeni Nintendo’nun oyun konsolu kaç kaçtan satılacak?

Yeni Nintendo’nun oyun konsolu kaç kaçtan satılacak?

Yeni Nintendo’nun oyun konsolu kaç kaçtan satılacak?

Nintendo’nun önümüzdeki yıl yeni nesil konsolunu tanıtması bekleniyor. Peki Japon konsol devinin yeni nesil konsolu için planladığı etiket fiyatı kaç dolar olacak?

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

 

Nintendo yeni nesil Switch konsolu için geri sayıma geçmiş durumda. Aslında yeni nesil Switch konsolunun Switch OLED ile eş zamanlı olarak tanıtılması bekleniyordu. Fakat Nintendo Pro varyant için biraz daha bekledi.

Sızdırılan son raporlar yeni Switch Pro modelinin önümüzdeki yıl tanıtılacağına işaret ediyor. Peki bu modelin fiyatı ne kadar olacak? Geçtiğimiz gün Çin’de ortaya çıkan bir rapor Nintendo Switch Pro’nun fiyatı hakkında da bilgi veriyor.

Hali hazırda normal Nintendo Switch 300 dolardan satılmakta. Ülkemizde ise bu fiyat mağazasına göre değişiyor. Fakat ortalama 9000 TL ile 10000 TL arası bir fiyattan söz edebiliriz.

Eğer sızdırılan raporlarda doğruluk payı varsa yeni nesil Switch için Nintendo tam 400 dolarlık bir etiket belirledi. Evet yanlış okumadınız, 400 dolar. Bu da yeni nesil Switch’in Türkiye fiyatının 12000 TL civarında olacağını bizlere gösteriyor.

Neresinden bakarsanız bakın Switch gibi bir konsol için 12000 TL çok yüksek bir meblağ. Elbette bu konsolun oyun kütüphanesi anlamında Switch ile aynı kalibrede olacağını da atlamamak gerekiyor.

Yani uçuk bir fiyata Switch Pro alana kadar PS5 almak çok daha makul görünüyor. Elbette burada kararın kullanıcılara ait olduğunu belirtmemiz gerekiyor.