Yerli otomobil nasıl görünecek?

Yerli otomobil nasıl görünecek?

Yerli otomobil için bugün Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu (TOGG) tarafından paylaşım yapıldı.

Türkiye’nin yerli otomobili için uzun yıllardır haberler yayınlanıyordu. Bu yıl geliyor bu ay geliyor çokyakında geliyor derken, yerli otomobil bomba gibi geliyor. Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu tarafından resmi Twitter sayfası üzerinden bir kaç gündür yerli ve milli otomobilimiz için paylaşımlar yapılıyordu. Bugün ise bir paylaşım daha yapıldı.


Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu‘nun yapmış olduğu paylaşımda otomobilimizin farları, dikiz aynaları ve çok da az olsa lale desenli ızgara görünüyor. 27 Aralık 2019 Cuma günü Gebze‘de tanıtılacak olan etkinlikte otomobilimiz resmi olarak gösterilecek.


Pininfarina tarafından tasarlanan bu otomobilin üç farklı modeli olacak. İkisi sedan türünde olacakken biri de SUV segmentinde yer alacak. Elektirikli ve benzili seçeneklerinin bulunacağı söylenen otomobilimizin nasıl görüneceği büyük merak konusu.


Sizce Türkiye olarak otomobilimiz ile ilk etapta dünya pazarında olmasa bile iç pazarda rakiplere karşı büyük üstünlük elde edebilir miyiz?


Sonuçta bu otomobilden vergi diğer ithal otomobillere göre daha az alınacak. Bu yüzden fiyatı da uygun olacaktır. Umarız oldukça uygun bir fiyat ile otomotiv pazarına giriş yapar ve iç pazarı domine etmeyi başarırız.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS