Yine Galaxy Note 7, yine skandal!

Yine Galaxy Note 7, yine skandal!

Galaxy Note 7 modelinin, Samsung tarihinin açık ara en büyük hayal kırıklığı olduğunu tartışmayı bile yersiz buluyoruz. Bir cihaza çok yatırım yapılabilir ve bu cihaz, isteneni veremeyebilir. Bu son derece doğal ve sadece kar-zarar tablosunu etkiler. Galaxy Note 7 içinse durum çok farklı.

Zdnet’in haberine göre Güney Koreli teknoloji devinin cephesinde, bir sorun daha yaşandı. Bu seferki problemde, kullanıcı ölümün kıyısından döndü.Facia, Amerika Birleşik Devletlerinin Kentucky Eyaletinde bir iş adamının başına geldi. Kentucky’li iş adamı Michael Klering, sabah saatlerindeki uçuşundan önce evinde dinlenmeye karar verdi. Aslında söz konusu kullanıcı, orijinal Galaxy Note 7’lerde karşılaşılan sorunlar hakkında bilgiliydi ve servis sağlayıcıyı ziyaret edip yeni telefonuna kavuşmuştu. Bay Klering güvende olduğunu sanıyordu.

Michael Klering, durumu şöyle açıkladı: “Elbette bu modellerin şarj edilmemesi gerektiğini biliyordum ve böyle bir eyleme tenezzül dahi etmedim. Ancak ürün değişimi kapsamında, Note 7’imi, güvenli olarak kabul edilen yenisiyle değiştirdim, yine şarj etmeye cesaret edemiyordum. Tüm bu gerçeklere karşın sabaha karşı 4 sularında, tüm odanın duman için kaldığını görüp, öksürerek uyandım. Ölümle aramda sadece birkaç saniye olduğunu düşündüm. Acilen hastaneye kaldırıldım. Dediğim gibi en garip olan şey yeni bir modele sahip olmam ve bu modelin, şarj ediliyor olmamasıydı. Yalnızca Amerika Birleşik Devletlerinde, bu telefonu kullanan sayısız çocuk ve henüz yetişkin olmamış genç var. Onlara bir şey olursa vicdanımın sesini susturamam. Bu nedenle, yaşadıklarımı basın ile paylaştım.” ifadelerini kullandı.


Güney Koreli teknoloji devi ise, “Müşterimiz ile temas kurduk ve eğer, bizden kaynaklanan bir sorun söz konusu ise gereken her şeyi yapacağız. Müşteri güvenliği bizim için ön plandadır.” açıklamasında bulundu.


Eğer söz konusu vaka, gerçekse ve kullanıcı, doğruyu söylüyorsa; Samsung tüm maddi zararları kabul edip tüm modelleri piyasadan çekmek zorunda kalabilir. Evet bu, ilk etapta çok ciddi bir nakit çıkışı anlamına gelebilir ancak markanın geleceğindeki karanlık bulutlar büyük ihtimalle dağılır. Zira benzer haberler, kamuoyuna servis edildikçe şirketin güvenirliği paramparça olabilir.


{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS