Yoğun tempolara ayak uyduran iş istasyonu

Yoğun tempolara ayak uyduran iş istasyonu

Yoğun tempolara ayak uyduran iş istasyonu

Asus ExpertCenter AIO az yer kaplayan ve yoğun tempolara dahi ayak uydurabilen yapısıyla dikkatleri üzerine çekiyor. İster evden çalışıyor olun, ister ofisten, kompakt yapıdaki bu ürünle daha keyifli hissedebilirsiniz.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Asus ExpertCenter AIO, güzel bir tasarıma sahip. Aynı zamanda, geri dönüştürülebilir malzemeler kullanılarak hazırlandığını ve enerji verimliliği tarafında da iddialı olduğunu söyleyebiliriz. Bilgisayar, 21.5 inç değerde ekrana sahip. Şöyle bir baktığınızda, masada yer kaplayan bir "kasa" detayının olmaması çok hoş. Bu sayede ufak alanlarda dahi konumlandırma şansınız oluyor.

21.5 inç değerdeki ekran, sağa sola ve yukarı aşağı doğru konumlandırabiliyor. Ayrıca, bir asansör edasıyla ekranı yukarı çıkarabilir ya da en iyi bakış açısına göre aşağıya da indirebilirsiniz.

Üründeki dahili HD kamera, fiziksel sürgü sistemine sahip. Böylece, kamerayı kullanmadığınız esnalarda, "Acaba izleniyor muyum?" endişelerini ortadan kaldırıyor.

Görüntü ve ses kalitesinden söz edecek olursak, tatmin edici sonuçlar elde edebilirsiniz. Pandemi sürecinde olduğumuzu göz önüne alırsak, çoğu kez toplantılarımızı yüz yüze değil de online olarak gerçekleştirebiliyoruz. İşte bu gibi durumlarda, Asus'un bu PC'si de yardımınıza koşacaktır.

İşitsel detaylar demişken, cihazın üzerindeki dahili hoparlör sisteminin yeterli olduğunu, ayrıca bir hoparlör sistemine ihtiyaç bırakmadığını söylemeliyiz. Tabii istekleriniz doğrultusunda, bu ürünle kablolu ya da Bluetooth kulaklıklar deneyimleyebilirsiniz.

Performans faktörü önemli

Asus ExpertCenter AIO, Intel'in 11. nesil Core i5 işlemcisine sahip. Bunun yanında 16GB RAM ve toplamda yaklaşık 1.5TB'lık dahili depolama faktörü sunuluyor. Bunun yaklaşık 1TB'lık kısmını standart disk, geri kalanını da yüksek performans için SSD diskler karşılıyor.
Bu sayede aynı anda birden fazla işle, yüksek performansla ilgilenebiliyorsunuz. Örneğin işletme için ofis programları önemlidir ve bu tip programlar için güçlü bir PC'den söz ediyoruz. 

Bu ürün ile Photshop'ta fotoğraf düzenlemeleri yapabilir, bir video montajlama süreci için Adobe Premier gibi edit programlarını deneyimleyebilirsiniz.  

Tabii bu oyun odaklı bir ürün değil. Yine de, işten güçten fırsat kalan ufak boşluklarda, güncel olmayan ve yüksek grafik işlem gücü gereksinimi olmayan pek çok oyunu oynayabilirsiniz. Böyle deyince aklınıza kötü grafik kalitesi gelmesin. Örneğin Tomb Raider oyununu, normal grafik ayarlarında, akıcı detaylarla oynayabilirsiniz.