Son Dakika

Youtube çöktü mü, neden açılmıyor? Dünya genelinde Youtube’a erişim sorunu

A A

26.04.2021 - 15:33

Youtube’a erişim sorunu yaşayan kullanıcılar “Youtube çöktü mü?” sorusuna yanıt arıyor. İnternet sitesine girişte yaşanan sorunlar şimdilik Türkiye’yi etkilemezken 14:40’ta başlayan sorun ABD başta olmak üzere birçok ülkeyi etkiledi. Peki, Youtube neden açılmıyor?

Youtube çöktü mü, neden açılmıyor? Dünya genelinde Youtube’a erişim sorunu

Youtube’a girişte sorun yaşayan kişiler video izleme platformundan yapılacak resmi açıklamayı beklemeyi sürdürüyor. Türkiye’den internet sitesine erişimde sorun yaşanmasa da VPN üzerinden farklı ülkelerin internetini kullanan kişiler problemle karşılaştı.

YOUTUBE ÇÖKTÜ MÜ, NEDEN AÇILMIYOR?

Dönem dönem dünya genelinde yaşanan sorunlar genellikle sunucularla ve internet ağlarıyla alakalı olabiliyor. Türkiye’yi etkilemeyen 26 Nisan’daki sorun ise ABD başta olmak üzere birkaç ülkeyi etkisi altına aldı. Sorunun kısa süre içerisinde giderilmesi ve bu ülkelerden de Youtube’a erişim sağlanması bekleniyor.

Türkiye’den VPN kullanarak başka ülkeler üzerinden internete girerek Youtube’a erişemeyenler ise VPN’lerini kapatarak Türkiye üzerinden sorunsuz bir şekilde Youtube’a giriş yapabilirler.