YouTube dikkatleri üzerine çekti

YouTube dikkatleri üzerine çekti

YouTube dikkatleri üzerine çekti

Sosyal platformlar içerisinde vazgeçilmez konumda olan YouTube, kullanım deneyimini arttırmanın yollarını arıyor. Bunun için daha önce de çeşitli değişikliklere giden platform, şimdi yeni bir güncellemeyle karşımıza çıkacak.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Gelen bilgiler ise bu güncellemenin tamamen tasarımla alakalı olduğu yönünde. Peki ama YouTube artık nasıl görünecek? Aslına bakarsanız çok radikal değişimler söz konusu değil. Şirket ufak tefek dokunuşlarla kullanım deneyimini iyileştirmenin yollarını aramış.

Popüler video paylaşım uygulaması YouTube, sonunda beklenen güncellemeyi hayata geçiriyor. Söz konusu platform, böylece bir dizi tasarım değişikliği ile daha kaliteli hizmet vermiş olacak. Peki ama siteye girdiğimizde artık bizleri nasıl bir görünüm karşılayacak?

Demin de ifade ettiğimiz gibi, YouTube radikal değişiklikleri ev sahipliği yapmayacak. Yapılan küçük değişikliklerin arasında video aratma kutucuğunun kapsül şekline bürünmesi ve ana ekran renginin tamamen siyah olması yer alıyor. Ayrıca video kenarlıklarının köşeliden yuvarlak biçimine döndürüldüğü de görülüyor.

YouTube daha önce reklam politikası ile gündeme gelmişti. Gelen haberlerden maalesef ki artık çok daha fazla reklam izleyeceğimizi öğrenmiştik. Tabii buna YouTube Premium kullanıcıları dahil değil ve şirketin amacı da kullanıcıları ücretli uygulamasına yönlendirmek. Bunun ne gibi sonuçlar doğuracağını ise sadece zaman gösterecek.