hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  YouTube TV gelişmiş bir 1080p seçeneği sunacak

  YouTube TV gelişmiş bir 1080p seçeneği sunacak
  expand
  KAYNAKDonanım Günlüğü

  YouTube TV kullanıcıları, en sevdikleri programları izlemekten canlı maç izlemeye kadar her şey için daha yüksek kaliteli bir video seçeneğine sahip olacak.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Google, TV ve Primetime Channels aboneleri için 1080p Geliştirilmiş adlı yeni bir ayarı kullanıma sunuyor. 1080p Geliştirilmiş ayarı, yükseltilmiş bit hızıyla mevcut 1080p60 çözünürlüğünü geliştirip daha da iyi bir görsel sunacak.

  Google, bir Reddit kullanıcısının platformda güncellemeyle ilgili bir paylaşım yapmasının ardından haberi doğruladı. Yanıtlara göre 1080p Geliştirilmiş ayarı “en yüksek video kalitesini sunacak”. 1080p Geliştirilmiş seçenek platformun Premium seçeneğine ilk olarak sunulacak.

  Bu durumda, güncellenmiş 4K uyumlu yayın cihazına sahip tüm YouTube TV ve Primetime Channels aboneleri, video kalitesi ayarlarına erişerek bu seçeneğe erişim kazanacak. Ancak Google, kullanıcıların 1080p Geliştirilmiş’i manuel olarak seçmesini engelleyen bir hata keşfetti.

  Şirket, sorunu çözmek için çalıştığını da bildirdi. TikTok en hızlı büyüyen sosyal medya platformu seçilmiş olsa da en stabil ve istikrarlı olarak devam eden platform YouTube olarak karşımıza çıkıyor. Bu sebeple görüntü kalitesinin geliştirilmesi oldukça önemli. Hali hazırda 1080 mevcuttu ancak bunu bir tık daha üst seviyeye taşıyacak olan seçenek kullanıcıların deneyimini daha iyi hale getirecek. Böylece Premium üye çekmek de daha kolay hale gelebilir.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow