hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Youtube ücretsiz video izlenmesini istemiyor

  Youtube ücretsiz video izlenmesini istemiyor
  expand
  KAYNAKDonanım Günlüğü

  YouTube, son paylaştığı gönderide reklam engelleyen kullanıcıların hizmet şartlarını ihlal ettiğini belirtti ve bu durumun içeriklerin yüklenmesinde hata yaşanmasına neden olabileceğini duyurdu.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Youtube platformunda ücretsiz bir şekilde video izlenmesini istemiyor, firma bunun için yeni bir adım adım attı. Firma tarafından reklam engelleyici kullanan kullanıcılara artık uyarılar gösterilecek ve içeriklerin akışında aksaklık yaşanabileceği bildirilecek. Reklam engelleme, içerik sağlayıcıları ve şirketin gelir modelini zorluyor. Reklam engellenmesi, hem firma hem de içerik oluşturucuların gelirlerini azaltıyor ve şirketin politikalarıyla çelişiyor.

  Şirketin masaüstü sürümünde tarayıcı uzantıları aracılığıyla reklam engellemek mümkün olsa da, üçüncü taraf mobil uygulamalarla reklamları atlatmak artık yasaklandı. Firma, reklam engelleyen kullanıcıların içerik oluşturucuların gelirlerini de etkilediğini vurguladı. Şirket, reklamların şirketin geniş içerik kütüphanesine ücretsiz erişimi finanse etmek için önemli olduğunu belirtti.

  Reklam izlemek istemeyen kullanıcıların ise YouTube Premium’a geçme seçeneği olduğunu hatırlattı. YouTube, kullanıcı memnuniyetini korurken reklam atlamayı önlemek istiyor. Örneğin, firmanın TV uygulamasında reklam politikası değişti. Televizyon kanallarına benzer şekilde, artık videolar arasında birkaç dakikalık tek bir uzun reklam göreceksiniz.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow