Son Dakika

Yüksek vücut ısısını tespit eden akıllı yüzük

A A

26.03.2020 - 10:23 Son Güncelleme: | Haber Kaynağı: Ecevit Bıktım

Oura ring akıllı yüzük ile koronavirüs belirtilerinden olan yüksek vücut ısısına karşı haberdar olabilir, önlem alabilirsiniz.

Yüksek vücut ısısını tespit eden akıllı yüzük

Oura ring‘i duymuş muydunuz? Geçtiğimiz hafta, koronavirüs ile savaş için gerekli ekipmanlar arasına akıllı termometreler de katılmıştı. Çünkü koronavirüsün ilk belirtileri arasında vücut sıcaklığının yükselmesi de yer alıyor ve bu cihazlarla erken önlem alma şansı var. İşte bu noktada şimdi yeni bir ekipman daha kullanılmaya başlandı: Oura ring – akıllı yüzük.

Oura ring, aslında sizin uyku takibinizi ve gündelik aktivitelerinizi takip ederek size daha sağlıklı bir yaşam sunabilme adına çalışan bir akıllı yüzük. Ancak şansa bakın ki bu yüzük sayesinde koronavirüs belirtilerinden olan vücut ısı artışı da erkenden fark edilebiliyor.

Şu an yüzüğün kullanıldığı pilot kurumlar olarak UCSF Medikal Merkezi ve Zuckerberg San Francisco Hastanesi seçilmiş durumda. 2 bin civarında yüzük bulunuyor ve koronavirüs belirtilerinden olan yüksek vücut ısısının belirlenmesi için kullanılıyor.