hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Bahçeli'den çok sert açıklamalar

  Bahçeliden çok sert açıklamalar
  expand

  MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, gündeme dair değerlendirmelerde bulundu. Bahçeli'nin hedefinde Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Başbakan Davutoğlu vardı...

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  İşte Bahçeli'nin açıklamaları:

  Bir vincin hacı adaylarının üzerine devrilmesi sonucunda 107 kişinin vefat ettiği açıklanmıştır. Bizleri derinden üzen kazada 8 vatandaşımızın hayatını kaybettiği anlaşılmaktadır. Hayatlarını kaybeden din kardeşlerimize Allah’tan rahmet, yaralılara da acil şifalar diliyorum.  Ayrıca İsrail’in Mescid-i Aksa’ya düzenlediği saldırılarını kınadığımı belirtmek istiyorum.

  Bugün karmaşık olayların çekim ve tesir alanındayız. Bugün milli birlik ve bütünlüğümüzün iç ve dış faaliyetlerle çevrelendiği, alacakaranlık bir dönemdeyiz. Artık inandırıcılığı buharlaşmış mesajlara yer ve ihtiyaç yoktur. Klişelerle sloganlarla şablon ve fuzuli ifadelerle gidilecek bir yer olmadığı gibi vakit kaybına da tahammül kalmamıştır. Türkiye’nin toplumsal huzuru baltalanmaktadır.

  Dayanak ve kaynağı belli olan terörizm illeti milli varlığımız üzerinde oynanan oyunlar tertip etmekte, operasyonlar düzenlemektedir. Hükümet ise buna teşne olmakla kalmayıp meselenin vahametini anlamakta anormal zorluklar çekmektedir. PKK kurtarılmış bölge peşine düşmüşken, hükümet buna omuz vermiş, ön açmıştır. Cizre, Yüksekova, Nusaybin gibi ilçelerimizde yıllarına ağır ihmaliyle kanton teşebbüsü görürken hükümet uyumuş veya önemsememiştir. PKK hendekler kazıp, haraca bağlarken hükümet vizyonsuzluğun gayri milli tutumun kurbanı olmuştıur.

  Cizre'ye Kobani aşısı yapmak istedi

  Şahsıma provokatör küstahlığını gösteren yıkım ele başısı, hainliğin dibini boylarken PKK günden güne güç kazanmış, Cizre’ye de Kobani aşısı yapmak istemiştir. PKK beslemelerine, imzacı sözde aydınlara gün doğmuştur. Şehitlerin kanı, adı sanı yakınen bilinen yıkım kadrolarının eline bulaşmıştır. Erdoğan ve İmralı canisinin, terfi ettirip PKK’ya armağan ettiği ne kadar isim varsa, dahil oldukları melanet kadrosuyla tarihe kara bir leke olarak geçeceklerdir.

  Kongreyle zincirlenen Davutoğlu...

  Kongreyle zincirlenen, acınacak duruma düşen Davutoğlu, müfteriliğe yenilerini katarken tavsiyemiz aynaya bakması ve gerekli tedbiri bizzat almasıdır. Partimizi hayırcı göstermeye çalışması kendisine yaramayacaktır. Kendi Merkez Karar Yönetme Kurulu listesini tanzim eden birinin bize kuru sıkı atması beyhude bir çırpınıştır. Davutoğlu ve arkasında duran efendisi sayesinde ülkemiz iktidarsızlığın elindedir. Bu sayede ortaya çıkan istikrarsızlık sarmalı vatanımızı çevrelemiştir. Koalisyon kurulmasına yanaşmayan, PKK’nın 10 maddesini bizim dört ilkemize tercih eden siyasi şarlatanların millete yalan söylemesi tutmayacaktır.

  AKP ile PKK arasında fark kalmamıştır

  Brüksel’den Oslo’ya kadar ana aktör olan AKP, PKK ve HDP’nin BOP’un ara istasyonları olduğu iyice belirginleşmiştir. Dolmabahçe’de söz kesen bölücülük ortaklarının birbirlerini suçlaması yalnızca dönemsel bir kurnazlığın neticesidir. Yoksa AKP ile PKK arasında bir fark kalmamıştır. Hükümet kurulmasının önüne geçenler, bugünkü kabus günlerinin bir numaralı faili olacaktır.

  Arınç'ın koalisyonun engellenmesini kendi partisine faturalandırması ibretlik bir itiraf

  Kaldı ki Bülent Arınç’ın koalisyon hükümeti teşkilinin engellenmesini kendi partisine faturalandırması ibretlik bir itiraftır. Her şey ortadadır. AKP’nin sahtekarlıkları kaymış, tüm boyutlarıyla düze çıkmıştır. Bir zamanlar uyarılarımızı kötümserlik şeklinde yorumlayanlar şimdilerde bizimle aynı çizgiye gelmişlerdir. Bugün teker teker çıkması bir kehanetin değil millet ve tarih şuuruna sahip olmanın üzücü de olması mükafatıdır.

  Pandora'nın kutusu açıldı

  Biz olacakları isabetle teşhis ettik ve 'AKP’yi doğru yolda değilsin' sözleriyle eleştirdik. Türklük ve Türkiye düşmanlarına kulağını kaptıran bu zihniyet, ne tesadüftür ki samimiyetle bile dinlemedi. Nitekim saklamaya imkan yoktur. Yaşadıklarımız son 13 yılın bakiyesidir. Pandora'nın kutusu açılmış, içinden cüsse kazanmış ihanet çıkmıştır.

  127 şehidimizin kanı AKP'nin alnına yapışmıştır

  7 Haziran’dan bu yana, 71’i asker, 53’ü polis, 3’ü de korucu olmak üzere 127 şehidimizin kanı AKP’nin alnına yapışmıştır. Recep Tayyip Erdoğan, Türk devletinin sinir uçlarıyla oynadıkça milli mukavemetin bir duvarı çökmüştür.

  AKP'nin kiralık cinayet örgütü PKK'dan medet umması felaketlerin kapısını aralamıştır

  AKP’nin, kiralık cinayet örgütü olan PKK’dan medet umması, Türkiye’yi peşkeş çekmesi felaketlerin kapısını aralamıştır. İktidarın hiçbir ön görüsü gerçekleşmemiştir. Erdoğan ve fason Başbakan'ın hiçbir sözü adresini bulmamıştır. AKP isimli şer ve çıkar ittifakı, buna itirazlarımıza rağmen Türkiye’yi terörün harman yerinde saman gibi savrulmuştur. Türkiye çakılmayla son bulacak keskin bir inişe geçmiştir.

  Ülkemiz meçhule sürüklenen metruk bir tekneye dönmüştür

  Türkiye milletlerle rekabetinde yenilenler kümesine düşmenin sınır hattına gerilemiştir. AKP’nin 13 yıllık iktidar süresinde her biri bir asra sığmayacak kadar önemli hadiselerle karşılaşılmıştır. Ülkemiz meçhule sürüklenen metruk bir tekneye dönmüştür. Türkiye dev uykudan uyandı yalanlarına bel bağlayanlar, ihanete muhafızlık yapmıştır. Sessiz devrim, büyük dönüşüm, onlar konuşur AKP yapar ezberleri, bozgunun şifreleri olarak sivrilmiştir. Türkiye din tacirlerinin elinde adeta uyuşturulmuştur.

  AKP tarafından iftira ve küfür yağmuruna tutuldu

  Milletimizin direnç noktaları, devletin dayandığı temel ilkeler AKP tarafından iftira ve küfür yağmuruna tutulmuştur. AKP’nin hevesle içinde yer aldığı birleşik husumet ve hakaret cephesi, Türkiye’yi linç ve işkenceye tabi tutmuştur.

  Türkiye'ye diz çöktürmek isteyenler AKP'nin arkasına girmiştir

  Türkiye’ye diz çöktürmek isteyen ne kadar hain mihrak varsa AKP’nin arkasına girmiştir. Ne acı ki murdar iştahların ardı arkası kesilmemektedir. Türk milleti etnik liflerine, etnik moleküllere ayrılmanın son aşamasına getirilmiştir. Türkiye’nin beyni hükmü şahsiyeti öldürücü darbelere maruz kalmıştır. Olan bitenler kahredicidir.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Türk milleti nasıl kandırıldı

  Vuranlar, çalanlar, kıyanlar, katledenler amacına kavuştular. Sormak gerekiyor ki Türk milleti nasıl kandırıldı? MHP’nin savrulduğunu söyleyen Erdoğan asıl kendi ahlakındaki savrulmanın hangi noktalara vardığını ne zaman görecektir?

  20 Temmuz'dan bu yana 127 şehidin sorumlusu kimdir?

  Dünüyle çelişen, şahsıyla ters düşen bir omurgasızlığın izahı nasıl yapılacaktır? Erdoğan bir ara ''MHP’nin hiçbir kaygısı gerçekçi değil'' diyordu. Tek derdimizin şehit cenazesi olduğunu utanmadan ileri sürüyordu. 20 Temmuz’dan bu tarafa geçen 2 aylık sürede 127 şehidin sorumlusu kimdir? Dökülen kanların azmettiricisi hangi alçaklardır? Katiller ortadadır da, bunların arkasında duran, vatana bombalarla yığınak yapmalarına göz yuman işbirlikçiler nerededir? “PKK ile görüşen arkadaşı ben gönderdim” diyen Erdoğan nasıl temize çıkacaktır?

  "Öcalan Türkiye'nin önünü açıyor" diyen AKP lejyonerleri neredesiniz?

  “Öcalan Türkiye’nin önünü açıyor” diyen AKP lejyonerleri neredesiniz? “Öcalan’ın olayları okuma tecrübesi var” ifadeleriyle AKP’ye sızmış PKK dönmeleri hangi deliktedir?

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Tuğrul Türkeş: "MHP beni partimdir"

  Çok net Tuğrul Türkeş cevabı

  Bahçeli, gazetecilerin Başbakan Yardımcısı Türkeş'in açıklamalarını hatırlatması üzerine de, "Gündemimizde böyle bir şahıs ve kişi yoktur" karşılığını verdi.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow