hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Sarıgül ile Aylin Kotil'den seçim birlikteliği

  Sarıgül ile Aylin Kotilden seçim birlikteliği
  expand

  CHP'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Sarıgül, eski eşi ve CHP'den Beyoğlu Belediye Başkan adayı Aylin Kotil ile birlikte Kasımpaşa'daydı. Sarıgül, Kızılay Meydanı’nda açılış öncesinde AK partili bir grup ile yaşanan gerginlik nedeniyle konuşmasını cadde üzerinde yaptı. Sarıgül ve eski eşi, seçim otobüsünden vatandaşları selamladı, birlikte poz verdi.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Mustafa Sarıgül, Beyoğlu Belediye Başkan Adayı Aylin Kotil ile birlikte 14.00 sıralarında Kasımpaşa Bülent Demir Caddesi üzerinde bulunan İlçe Seçim Koordinasyon Merkezi’nin açılışı yapacaktı. Sarıgül açılış sonrası Kızılay Meydanı’nda vatandaşlara hitap edecekti. Ancak açılıştan yarım saat önce CHP’li bir grup ile meydanda minibüslü stantı bulunan AK Partililer arasında ‘hırsız var’, ‘hırsızlar’ şeklindeki laf atılması yüzünden tartışma çıktı.

  Yaşanan tartışma kısa sürede arbedeye dönüştü.

  İki taraf arasında kısa sürede yaşanan arbede diğer partililerin araya girmesiyle sona erdi. Polisin de devreye girmesiyle meydanda yaşanacak olası gerginlik önlenmiş oldu.

  AK partili grup sık sık "Recep Tayyip Erdoğan" şeklinde sloganlar attı.

  Öte yandan hazırlıkların yapıldığı Kızılay Meydanı’nda Mustafa Sarıgül’ün yapacağı konuşma iptal edildi. Sarıgül’ün konuşması seçim koordinasyon merkezinin bulunduğu Bülent Demir Caddesi üzerine alındı. CHP’lilerin meydandan caddeye geçişi sırasında polis, Ak Parti stantı önünde barikat kurdu.

  AK Partili grup sık sık "Recep Tayyip Erdoğan" şeklinde sloganlar attı.

  Meydanın boşalmasının ardından bazı AK Partililerin bir süre "Beyoğlu burada çapulcular nerede" şeklinde slogan attı. Bazı AK partililerin ise meydandaki CHP’nin bayrak ve flamalarını indirdiği görüldü.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Etkinlik, CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, Beyoğlu Belediye Başkan Adayı Aylin Kotil’in cadde üzerinde seçim otobüsünden vatandaşlara hitap etmesinin ardından son buldu.

  Sarıgül ve eski eşi birlikte poz verdi

  Birlikte poz veren Sarıgül ve Kotil birlikte seçim otobüsünden vatandaşları selamladı. Sarıgül, selamlama sırasında cadde üzerinde bulunan AK Parti seçim koordinasyon merkezi önünde bekleyenleri "AK Parti seçim bürosundaki analarımızı, bacılarımızı saygıyla selamlıyorum. AK Partili arkadaşlarımıza da hürmetlerimizi sunuyoruz. Demokrasi böyle birşeydir. Bu yüzden önemlidir" diyerek selamladı.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow