1 Aralık’ta İstanbul’da okullar tatil olacak mı?

1 Aralık’ta İstanbul’da okullar tatil olacak mı?

Hava durumuna göre bu akşam kar yağışı beklenirken, 1 Aralık’ta İstanbul’da okullar tatil olacak mı? İstanbul Valiliğinden bir açıklama geldi mi? Haber içeriğimizde…

Meteoroloji uzmanlarına göre 30 Kasım’da İstanbul’da kar bekleniliyor. Tüm yurdu etkisi altına soğuk hava akımından ötürü birçok ile karla karışık yağmur ve kar beklenirken, İstanbul Valisi Vasip Şahin okulları tatil edecek mi?


İstanbul Valiliğinden şu zamana kadar bir açıklama gelmedi. İstanbul Valisi Vasip Şahin tatil kararını Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün açıklamasına göre vermektedir. Geçene sene öğrencilerin twitter üzerinden sıklıkla takip ettiği İstanbul Valisi Vasip Şahin’e tatil tweetleri şimdiden atılmaya başlandı.İSTANBUL VALİSİ VASİP ŞAHİN'İN TWİTTER HESABI


İstanbul’da son durum nedir?


Meteoroloji Editörü Bünyamin Sürmeli’nin haberine göre bugün İstanbul’da karla karışık yağmur ve don tehlikesi bulunmakta.


Türkiye genelinde hava durumu


HAVA DURUMU


Marmara Bölgesi’nde yağış devam edecek, kısmen yağışlar zayıflayacak. Yarın da yağışlar Batı Bölgesi’nde sürmeye devam ederken, fırtına tehlikesi için Bünyamin Sürmeli uyarıyor. Azalan yağış ile fırtınanın birleşmesiyle Batı bölgelerinde yüksek yerlere “karla karışık yağmur” oluşacak. İstanbul’da durum ise birçok yerinde yağmur,  yüksek kesimlerinde ise karla karışık yağmur bekleniyor. Sınırda kar yağışı bekleniyor. 1 Aralık’ta ise İstanbul’da yağışlar kesiliyor. Sıcaklık hemen artmayacağı için kuvvetli don tehlikesi artıyor. 

Birkaç gün içerisinde Doğu Anadolu Bölgesi’nin tamamını etkileyecek kar yağışı bekleniyor.
 
29 Kasım tarihi için Güney Ege ve Batı Akdeniz kuvvetli ağır bir sağanak yağış bekleniliyor. Muğla, Denizli, Aydın, Afyon, Konya, Isparta, Burdur ve Antalya’da kuvvetli sağanak yağış olacak. Sel olayların yaşanma durumundan ötürü Bünyamin Sürmeli uyarıyor. 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS