Son Dakika

1 Haziran’da halı sahalar açıldı mı? İçişleri Bakanlığı'nın genelgesine göre halı sahaların durumu

A A

01.06.2021 - 01:02 Son Güncelleme:

“Halı sahalar ne zaman açılacak?” sorusunun yanıtı bir süredir spor aktivitesi olarak bu alanlara giden kişiler tarafından araştırılmaya devam ediyor. Kademeli normalleşmenin başlamasıyla birlikte özellikle açık alandaki halı sahalar için olumlu kararların verilmesi bekleniyordu. Peki, 1 Haziran’da halı sahalar açılacak mı?

1 Haziran’da halı sahalar açıldı mı? İçişleri Bakanlığı'nın genelgesine göre halı sahaların durumu

Pandemi sürecinde koronavirüs tedbirleri nedeniyle kapalı konumda olan alanlardan biri de halı sahalardı. Hem bu alanların işletmecileri hem de bu işletmelere giderek spor aktivitesi gerçekleştiren kişiler halı sahaların ne zaman açılacağını araştırmayı sürdürüyorlar.

1 HAZİRAN’DA HALI SAHALAR AÇILDI MI?

Açık alanda virüs bulaşının daha düşük olması nedeniyle halı sahalar için olumlu kararın verilmesi bekleniyordu. Dün gerçekleştirilen Kabine toplantısında ele alınan konulardan biri de halı sahaların durumu oldu. 

İçişleri Bakanlığı'nın genelgesine göre; Kahvehane, kafe, çay bahçesi, halı saha, spor salonu, lunapark gibi işletmeler kurallar çerçevesinde pazar günü hariç 07.00-21.00 arasında yarından itibaren çalışabilecek.