1 Temmuz’da nereler açılıyor? Bugün sinema salonları ve internet kafeler açıldı mı?

1 Temmuz’da nereler açılıyor? Bugün sinema salonları ve internet kafeler açıldı mı?

Oyun salonları ve internet kafeler koronavirüs normalleşme süreci kapsamında son olarak açılan işletmeler arasında yerini aldı. 1 Temmuz itibariyle açık olabilecek işletmeler ve uymaları gereken kurallar geçtiğimiz günlerde açıklanmıştı. Peki, bugün internet kafeler ve oyun salonları açıldı mı?

İşletme sahiplerinin beklediği 1 Temmuz 2020 tarihi ile birlikte açılması yasak olan bazı işletmeler de bugün itibariyle faaliyetlerine başladı. Bu kapsamda oyun salonları, internet kafeler ve düğün salonları gerekli şartları yerine getirmek koşuluyla 1 Temmuz’dan itibaren hizmet verebilecekler.

AÇILAN İNTERNET KAFELERDE DE ATEŞ ÖLÇÜMÜ OLACAK

Açılış öncesi vatandaşların sağlığı için tüm önlemlerin alındığını ifade eden internet kafe çalışanı Gülnara Aliyeva, "1 Temmuz'u çoktandır bekliyorduk, tam hazırız. Sosyal mesafe kuralına uyacağız, kapıda dezenfektanlar kullanıyor ateş ölçümleri yapılıyor.

Müşteri kapıdan içeri girdiğinde zaten ateşi ölçülecek. Bütün tedbirlerimiz alınmıştır. Maskesiz zaten içeri alınmayacak. Her müşteri kalkıp gittikten sonra klavyeler, fareler, kulaklıklar masalar dezenfektan ile temizlenecek" şeklinde konuştu.

1 TEMMUZ’DA NERELER AÇILIYOR?

Corona virüsü normalleşme adımlarının son aşaması 1 Temmuz Çarşamba günü başlıyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıkladığı karar sonrası, İçişleri Bakanlığı 1 Temmuz'da faaliyetine yeniden başlayacak olan işletmelerle ilgili genelge yayınladı.

Sosyal mesafe kuralı ve hijyen tedbirleri kapsamında, sinema salonu, düğün salonu, internet oyun alanları gibi yerler bugünden itibaren yeniden kapılarını açacak.

 

 

 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS