12 yıl sonra bitti o slogan artık tarih oldu!

12 yıl sonra bitti o slogan artık tarih oldu!

Başbakan Binali Yıldırım yapımı 12 yıldır devam eden Keçiören Metro hattının açılış töreninde konuştu. Yıldırım, “Aşkımız hiç bitmesin Keçiören Metrosu gibi olsun diyorlar, üzülmesin başka bir slogan bulsunlar” dedi. Metronun test sürüşü sırasında gazetecilerin sorularını yanıtlayan Yıldırım, daha önce adli yıl açılışına katılmayacaklarını bildiren Kılıçdaroğlu ve Metin Feyzioğlu'nu yeniden Beştepe'ye davet etti.

Keçiören Metrosu'nun test sürüşünün başlaması dolayısıyla düzenlenen tören dolayısıyla Keçiören Belediyesi önünde halka hitap eden Yıldırım, bugünün Keçiören için büyük bir gün olduğunu ifade etti.

Yıllardır dillere destan olan Keçiören Metrosu'nun bitmesine bir adım kaldığını belirten Yıldırım, metro inşaatının yıllar önce başladığını, o dönemde Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'in Keçiören, Kızılay-Çayyolu ve
Sincan-Batıkent metrolarının inşaatlarına başladığını dile getirdi.


Melih Gökçek'ten canlı yayında Keçiören metrosu tweeti Yıldırım, şöyle devam etti:


"Tabii bir belediye için bunlar büyük işler, büyük paralar. Bir miktar yaptı, sonra işi üzerimize yıktı. Ben o zaman bakandım. O zaman Cumhurbaşkanımız, 'artık bu metroları bir an önce bitirelim, Ankara'yı, Ankaralıları rahatlatalım'
dedi. Önce Kızılay- Çayyolu, Sincan-Batıkent'i şimdi de Keçiören-Atatürk Kültür Merkezi'ni önümüzdeki bir iki ay içerisinde inşallah, Bakan 'sağlam yapalım sene sonu' diyor. Ne dedik? Keçiören Metrosu bu yıl sonunda bitecek. Yıldırım sözü."


"Gençler başka bir slogan bulsunlar"

Gazetede gördüğü bir haberi aktaran Yıldırım, "Diyor ki 'Sevgilim, aşkımız hiç bitmesin sürsün, Keçiören Metrosu gibi olsun. Hiç bitmesin sürsün.' Şimdi bu gençler, tabii üzülmesinler başka bir slogan bulsunlar. Keçiören Metrosu
artık bitiyor ama onların aşkları bitmesin, sevgileri devam etsin. Bittiği gibi, şimdi burada da bitmiyor. Buradan 27 kilometre Çubuk’a kadar da metroyu uzatıyoruz. Hayırlı uğurlu olsun. Atatürk Kültür Merkezi'nden de Kızılay Meydanı'na kadar 3,5 kilometre daha ilave yapıyoruz. Başkanın kısa günün ticareti. Onu da bugün kopardı. Hayırlı uğurlu olsun." diye konuştu.

Keçiören Metrosu bittiğinde Ankara'da raylı sistemin 64 kilometreye ulaşacağını vurgulayan Yıldırım, "50'den fazla 60’a yakın durak... Artık Keçiören'den Ankara'nın merkezine gitmek çile olmaktan çıkacak. Keyifle, 15-16 dakikada Ankara'nın merkezindesiniz. Trafik yok, sıcak yok, eziyet yok, keyif var. Yolculuk keyfe dönüşecek. Ankara'ya da bu yakışır, sizlere de bu yakışır. Sizler değil misiniz 15 Temmuz'da da hainlere karşı dimdik duran. Keçiören, size de bu yakışır. Hizmetlerin en güzeli yakışır. Hayırlı uğurlu olsun." ifadesini kullandı.


Kılıçdaroğlu ve Metin Feyzioğlu'na davetini yeniledi


Binali Yıldırım test sürüşü sırasında gazetecilerin sorularını yanıtladı. Adli yıl açılışıyla ilgili bir soruya yanıt veren Yıldırım, "Ben burdan sayın Kılıçdaroğlu'na ve Barolar Birliği Başkanı'nı Adli Yıl açılışına davet ediyorum. Beştepe milletin yeridir. 15 Temmuz ruhunun devam etmesinden yanayım' dedi.


 


 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS