Milli Piyango sonucu açıkladı, tarih rekor kırıldı: On Numara çekiliş sonuçları

Milli Piyango sonucu açıkladı, tarih rekor kırıldı: On Numara çekiliş sonuçları

Dün akşam Milli Piyango'nun resmi web sitesi olan mpi.gov.tr adresinde on numara sonuçları açıklandı, bir kişi 321 bin lira kazanarak bu zamana kadar şans oyununda en çok kazanılan para oldu. On Numara'ya dair rekor en son rekor 23 Ekim'de açıklanırken, iki hafta sonra bu akşam 321 bin lira tek bir kişiye çıktı. İşte 13 Kasım şans oyunu sonuçları ve resmi sayfada yayınlanan veriler...

Milli Piyango sorgula sayfasında sonuçar açıklandı. Büyük ikramiye bir kişiye çıktı, tarihi rekor kırıldı. İkramiye Tekirdağ iline gitti, bir kişi 321 bin 828 lira 25 kuruş kazandı. Bu zamana kadar çıkan en büyük ikramiye tutarı oldu. 9 bilen 106 kişi olurken, kazandıkları ikramiye tutarı 2.024,55 Türk Lirası olarak açıklandı. 8 bilen kişi sayısı bin 744, kazandıkları ikramiye tutarı 123,35 Türk Lirası oldU. 7 bilen kişi sayısı 16 bin 825, kazandıkları ikramiye 24,40 Türk lirası oldu.On Numara sonuçları 13 Kasım 2017 tarihinde, saat 21:15’te çıkan rakamlar belli oldu. Noter huzurunda yapılan şans oyununda büyük ikramiye tutarı 321 bin 824 Türk Lirası olarak belirlendi. MPİ’nin resmi sayfasında sonuçlar açıklandıktan 10 dakika sonra veriler belli olacak ve büyük ikramiye hangi ile (illere) çıktı sorusunun cevabı netleşecek. İşte 13 Kasım’da çekilen şans oyununda çıkan numaralar: SONUÇ SAYFASINA GİTMEK İÇİN TIKLAYINIZ


GEÇEN HAFTA NE OLDU?


6 Kasım’da oynanan şans oyununda büyük ikramiye 3 ile çıktı: Gaziantep, Kocaeli ve Muğla. 10 Numarayı bilen kişi sayısı 4 olurken, kazandıkları ikramiye tutarı 78 bin 375 lira 95 kuruş oldu. 9 bilen kişi sayısı 135 olurken, kazandıkları ikramiye tutarı bin 548 lira 70 kuruş oldu. 8 bilen kişi sayısı 2 bin 753 olurken, kazandıkları ikramiye tutarı 76 lira 5 kuruş oldu. 7 bilen kişi sayısı 25 bin 419 olurken, kazandıkları ikramiye tutarı 15 lira 65 kuruş oldu. Hiç bilemeyen kişi sayısı 163 bin 6 kişi.


ŞANS OYUNU NE ZAMAN BAŞLIYOR?


Milli Piyango İdaresi’nde noter huzurunda gerçekleştirilen çekiliş 21:15’te başlıyor ve yaklaşık 20 dakika boyunca devam ediyor. Kurumun diğer oyunlarına göre daha fazla rakamın tespit edilmesi nedeniyle 10 Numara’nın çekilişi diğer oyunlara göre daha uzun sürüyor. Genel müdürlüğe Ankara Balgat binası çekiliş salonunda yapılan çekilişler her pazartesi günü tekrarlanıyor.

10 rakamı doğru tahmin ederek 10 Numara'nın büyük ikramiye talihlisi olan kişi ya da kişilerin çıkmaması halindeyse büyük ikramiye için belirlenen miktar bir sonraki haftanın çekilişine devrediyor. 


OYUN İLK NE ZAMAN BAŞLADI?


Milli Piyango Kurumu On numara oyununu ilk kez 6 Ağustos 2001 tarihinde başlattı.


HANGİ NUMARALARI BİLENLER İKRAMİYEYİ KAZANIYOR?


22 adet numaradan; 10, 9, 8, 7 ve 6 numarayı doğru tahmin edenler ile hiçbir numarayı doğru tahmin edemeyenler ikramiyeye hak kazanmaktadır.


HANGİ İKRAMİYE NEREDEN ALINMAKTADIR?


İkramiye kazanan talihlilerin ikramiyeleri,


Hiçbir numarayı doğru tahmin edemeyenler ile 6 ve 7 bilenlerin ikramiyelerini bayiler,


8 ve 9 bilenlerin ikramiyelerini bayiler ve MPİ Şubeleri,


10 bilenlerin ikramiyeleri Genel Müdürlükçe ödenmektedir.


İKRAMİYEYİ KAZANAN TALİHLİ KİŞİ KUPONU NE ZAMANA KADAR KURUMA TESLİM ETMESİ GEREKİYOR?


İkramiyeyi kazanan talihli kişi, 1 yıl içerisinde kazandığı kuponu kuruma göndermezse, zaman aşımına gireceğinden ötürü ikramiyeyi alamayacak.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS