hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  13 Nisan Kabine kararları neler? Bu hafta Kabine toplantısı ne zaman, bugün toplantı var mı?

  13 Nisan Kabine kararları neler Bu hafta Kabine toplantısı ne zaman, bugün toplantı var mı
  expand

  Kabine toplantısı ile ilgili gelişmeler bugün de vaka sayılarındaki artış nedeniyle araştırılmaya devam ediyor. Vaka sayılarının 55 bini aşması ve günlük ölümlerin 250’nin üzerine çıkmasıyla birlikte Bilim Kurulu’nun tam kapanma önerisinde bulunacağı gündeme gelmişti. Peki, Kabine toplantısı ne zaman, hangi gün yapılacak, bugün Kabine toplantısı var mı?

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Ramazan ayı ile beraber ek tedbirlerin gelip gelmeyeceği Kabine toplantısında netlik kazanacak. Vaka sayılarında yaşanan hızlı artışın ardından günlük vefat sayısı 250’nin üzerine çıkmıştı. Vaka sayılarının da 55 bini aşmasıyla birlikte kırmızı alarm verildi.

  Gözler alınması beklenen yeni tedbirler için kritik iki toplantıya çevrildi. İlk etapta Bilim Kurulu toplantısı gerçekleştirildi ve burada alınan tavsiye kararları Kabine toplantısında aktarılacak. O toplantının sonunda da tedbirlerle ilgili nihai karar verilecek.

  KABİNE TOPLANTISI NE ZAMAN, HANGİ GÜN? BUGÜN KABİNE TOPLANTISI VAR MI?

  2 günlük hafta sonu kısıtlamasının ardından pazartesi günü Bilim Kurulu’nun alınabilecek önlemleri değerlendirmek amacıyla toplandı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın da katılımıyla gerçekleşen Bilim Kurulu toplantısı sonrasında gözler bu kez Kabine’ye çevrildi.

  Bilim Kurulu toplantısından bir gün sonra da bu kez Kabine toplantısı yapılacak.

  Yani yeni toplantının 13 Nisan 2021 Salı günü saat 15:00'te başlaması beklenirken, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 19:00'dan sonra kameraların karşısına geçeceği tahmin ediliyor.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow