15 Temmuz resmi tatili mi? 15 Temmuz'da (Perşembe günü) kapalı olan kurumlar!

15 Temmuz resmi tatili mi? 15 Temmuz'da (Perşembe günü) kapalı olan kurumlar!

15 Temmuz resmi tatili mi? 15 Temmuz'da (Perşembe günü) kapalı olan kurumlar!

Kabine toplantısının gerçekleşmesinden sonra bayram tatili ve 15 Temmuz ile ilgili sorgulamalar hız kazandı. Milyonlarca kişinin merak ettiği 2021 Kurban Bayramı tatili ve 16 Temmuz’un bayram tatiline eklenip eklenmediği detayı da netleşti. Peki, 15 Temmuz resmi tatili mi? 15 Temmuz'da kapalı olan kurumlar nereler?

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın millete sesleniş konuşmasına açıklayacağım dediği kabine toplantısı 12 Temmuz Pazartesi günü gerçekleşti. Kabine toplantısı sonrasında bayram tatili ve 16 Temmuz ile ilgili tatil detayları da ortaya çıktı. İşte konuyla ilgili detaylar..

15 TEMMUZ RESMİ TATİLİ Mİ? 

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü resmi tatil oluyor. En merak edilen sorular arasında ise “16 Temmuz tatil mi?”, “15 Temmuz tatil mi?” soruları yer alırken öte yandan Kurban Bayramı tatili ile birleşip birleşmediği konusu da netlik kazandı.  Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından kabine toplantısı sonrası yapılan açıklamada 15 Temmuz 2021 Perşembe günü resmi tatil olacak ancak 16 Temmuz 2021 Cuma günü resmi tatil olmayacak ve mesai yapılacak. 

Bu kapsamda bankalar, noterler, kargolar kapalı olacaklar, eczaneler nöbetçi usulü, hastaneler ise acil servis ve aşılama bölümünde hizmet verecekler.

15 TEMMUZ KURBAN BAYRAMI İLE BİRLEŞTİ Mİ?

Kabine Toplantısı sonrası gündemin ana konusu olan tatil günleri ve tarihleri belli oldu. Başkan Erdoğan, kritik açıklamaları kamuoyu ile paylaştı. 16 Temmuz Cuma akşamdan - 26 Temmuz Pazartesi sabaha kadar tatil oldu. 16 Temmuz yarım gün idari tatil olacak.

DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ NEDİR?

2017 yılından bu yana kutlamaların ve anma törenlerinin gerçekleştiği Demokrasi ve Milli Birlik Günü, 15 Temmuz 2016’da darbe girişiminin bastırılmasının ardından ilan edilmişti. 180 sivil, 62 polis, 6 asker olmak üzere toplamda en az 248 kişi şehit olmuştu. Demokrasi ve Milli Birlik Günü Türkiye’de resmi tatil olan günler arasında yerini almıştı.