2018 bekçilik mülakat sonuçları Polis Akademisi’nde ne zaman açıklanacak?

2018 bekçilik mülakat sonuçları Polis Akademisi’nde ne zaman açıklanacak?

Polis Akademisi’nin resmi internet adresi “pa.edu.tr” bekçilik mülakat sonuçları için bekleyen adaylara elde ettikleri puanları gösterecek. İlk kez 2018 yılında süreci yöneten Polis Akademisi 2 Mart’ta yapılan değişiklikle birlikte yetkileri üzerine almıştı. Peki, bekçilik mülakat sonuçları ne zaman açıklanacak?

Bekçilik mülakat sonuçları adayların yüzde 50’lik puana dayalı sıralamasına etki edecek. Geçtiğimiz haftalarda tamamlanan mülakat sınavı sonrasında adayların sıralandırmalarını Polis Akdemisi’nde öğrenebilecekleri ifade edilmişti. İşte sürecin tamamı ve puanlamalarla ilgili detaylar…

BEKÇİLİK SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Yazılı sınavdan geçer not alanların katıldığı mülakat aşamasının ardından gözler sonuçlara çevrildi. Bu yıl ilk kez Polis Akademisi tarafından gerçekleştirilecek olan süreç dolayısıyla mülakat sonuçları hakkında herhangi bir bilgi yer almıyor. Sonuçların 1 ay içerisinde Polis Akademisi tarafından erişime açılacağı öngörülüyor. Konuya dair gelişmeleri haberimizden takip edebilirsiniz.

TOPLAMDA 70 PUAN KOŞULU ARANACAK

Sözlü sınavda adaya, genel kültür sorularının yazılı olduğu kartlar arasından bir kart seçtirilecek. Adaya konu hakkında düşünmesi ve sunum yapması için süre verilecek. Komisyon adaya konuyla ilgili sorular soracak. Böylece; konuyla ilgili bilgi düzeyi, kendisinden istenileni kavraması, özgüveni, ifade etme yeteneği ve beden dilini kullanma becerisi olmak üzere 5 kategoride değerlendirilecek. Her bir kategori 20 puan olacak. Toplamda 70 puanı geçmek koşulu aranacak.

Üç aşamadan oluşan bu sınavın sonunda başarı sıralamasına esas giriş puanı hesaplanacak. Bu puan; adayın yazılı sınav ile fiziki yeterlilik puanlarının yüzde 25’i; sözlü sınav puanının ise yüzde 50’sinin toplamıyla bulunacak.

Asıl aday listesine girenler hakkında güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması yapılacak. Uygun görülenlerden sağlık kurulu raporu istenecek.

YETKİLER POLİS AKADEMİSİNE DEVREDİLMİŞTİ

Emniyet Genel Müdürlüğünün merkez teşkilatı tarafından yapılacak ilk sınavda başarılı olanlar, ihtiyaç duyulan bölgelerde görevlendirilecek. Valilikler tarafından alımı yapılan ve eğitimleri il emniyet müdürlüklerince verilen çarşı ve mahalle bekçilerine ilişkin yönetmelik değişikliği, 2 Mart 2018'de yürürlüğe girmiş, bekçi alım ve eğitim yetkileri Polis Akademisine aktarılmıştı.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
 
LG
MD
SM
XS