2018 KPSS önlisans sonuçları ne zaman açıklanacak? ÖSYM sınav takvimi

2018 KPSS önlisans sonuçları ne zaman açıklanacak? ÖSYM sınav takvimi © Shutterstock

2018 ÖSYM sınav takviminin içerisinde KPSS bölümünde 2018 KPSS önlisans sonuçları, ne zaman açıklanacak sorusunun cevabı açıklandı.

Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi'nin sayfalarından olan ÖSYM sınav takvimi içerisinde KPSS'ye dair başvuru tarihleri, sınav tarihleri ve sınav sonuçları tarihleri bulunuyor.


KPSS önlisans başvuruları, 28 Ağustos'da başladı, 12 Eylül 2018 tarihinde sona erdi. KPSS sınavı, 4 Kasım 2018 tarihinde saat 10:15'te yapıldı. KPSS önlisans soruları ve cevapları, ÖSYM ana sayfasında açıklandı. Soruların yüzde 10'unu görmek için tıklayınız


Sınav sonuçları ne zaman açıklanacak?


KPSS önlisans sınav sonuçları, 29 Kasım 2018 tarihinde ÖSYM sonuç sayfasında açıklanacak. Sınav sonuçları saat kaçta açıklanacak sorusuna kurumdan resmi açıklama gelmedi.2018 KPSS önlisans tercih kılavuzu ne zaman açıklanacak?


ÖSYM tarafından puanlar açıklandıktan sonra KPSS önlisans tercih kılavuzu, kurum tarafından belirlenen tarihler (resmi tarih açıklaması yapılmadı) arasında yayımlanacaktır. Tercih kılavuzu, ÖSYM döküman sayfasında yayımlanıyor. 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS