2019 KPSS tercih sonuçları ne zaman açıklanacak?

2019 KPSS tercih sonuçları ne zaman açıklanacak?

KPSS tercihleri geçtiğimiz günlerde tamamlanmış ve adaylar sonuçların açıklanacağı tarihi beklemeye başlamıştı. ÖSYM tarafından alınan tercihlerin sonuçlarının açıklanmasıyla birlikte atama süreci başlayacak. Peki, atamalarda nelere dikkat edilecek ve tercih sonuçları ne zaman açıklanacak?

KPSS 2019 tercih sonuçları için geri sayım başladı. Adaylar tercih işlemlerini gerçekleştirdi ve ÖSYM’den gelecek açıklamayı beklemeye başladı.


Kurum atama takvimi içerisinde sonuçların ne zaman açıklanacağını henüz paylaşmadı. Ancak KPSS tercih sonuçlarının önümüzdeki günlerde açıklanması bekleniyor. Sonuçlar açıklandığı takdirde ÖSYM’nin duyurular bölümünde sonuçların açıklandığı bilgisi yerini alacak.


SONUÇLAR NASIL ÖĞRENİLECEK?


Yerleştirme sonuçları ile ilgili olarak adaylara ve ilgili kurumlara postayla herhangi bir belge gönderilmeyecektir. Adaylar yerleştirme sonuçlarını ÖSYM’nin internet sayfasından öğrenebileceklerdir. Kamu kurum ve kuruluşları da bu bilgileri elektronik ortamda kendi şifreleri ile edineceklerdir. Bir kadro veya pozisyona yerleşen adaylar atanmak üzere doğrudan yerleştirildikleri kamu kurum/kuruluşlarına başvuracaklar, atanmak için hangi evrakın gerekli olduğunu ve bu evrakın hangi tarihe kadar nereye teslim edilmesi gerektiğini bu kurum veya kuruluşlardan öğreneceklerdir.


ÖSYM DUYURULAR SAYFASI İÇİN TIKLAYINIZ…


ATAMALARDA NİTELİK OLDUKÇA ÖNEMLİ


ÖSYM tarafından yerleştirilen adaylar, başka bir sınav veya mülakat yapılmaksızın, yerleştirme yapılan kadro ve pozisyonlara kamu kurum ve kuruluşlarınca doğrudan atanacaklardır. Yerleştirildikleri halde atama için öngörülen niteliklere sahip olmayan veya gerekli belgeleri süresi içinde yerleştirildikleri kurum veya kuruluşa teslim etmeyen adayların atamaları yapılmayacaktır.


 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS