2019 Milli Savunma Üniversitesi sınav başvuruları ne zaman yapılacak?

2019 Milli Savunma Üniversitesi sınav başvuruları ne zaman yapılacak?

MSÜ sınav başvuruları ile ilgili detaylar kurum bünyesinde yer almak isteyen kişiler tarafından araştırılmaya devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde sınavla ilgili tüm detaylar paylaşılmıştı. Peki, Milli Savunma Üniversitesi sınav başvuruları için son gün ne zaman?

MSÜ sınav başvuruları ve sınavların ne zaman gerçekleştirileceği ile ilgili detaylar netleşti. ÖSYM’nin yöneteceği sınav sürecinde adaylar başvurularını önümüzdeki günlerde yapabilecek. İşte Milli Savunma Üniversitesi sınav başvuru ücreti ve sorulacak sorularla ilgili son bilgiler...


Milli Savunma Üniversitesi Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınavı’na (2019-MSÜ) katılacak adaylar, başvurularını elektronik ortamda ÖSYM Başvuru Merkezleri aracılığıyla veya bireysel olarak ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden yapacaklar. Sınav ücreti, başvuru hizmeti ücreti yayınlanacak başvuru kılavuzu ile belli olacak.


MSÜ SINAVI NE ZAMAN?


5 Şubat'ta başlayacak olan sınav başvuruları 27 Şubat 2019 tarihinde sona erecek. Sınav ise 7 Nisan 2019 tarihinde gerçekleştirilecek.


2019 MSÜ 7 Nisan 2019 tarihinde yapılacak olup sonuçlar 26 Nisan 2019 tarihinde açıklanacak. Sınav giriş yerleri ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden açıklanacaktır.


7 Nisan 2019 tarihinde Milli Savunma Üniversitesi Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınavı Saat 10.15'te yapılacak ve 135 dakika sürecek sınavda adaylara, ortaöğretim düzeyinde, beş seçenekli çoktan seçmeli 120 sorudan oluşan bir test uygulanacaktır. 2019 MSÜ Sınava Giriş Yerlerinin sınava 1 hafta kala yayınlanması bekleniyor.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS