Son Dakika

2020 emekli bayram ikramiyesi ne zaman yatacak? İşte ödenecek tarih…

A A

30.03.2020 - 10:57

Emekli bayram ikramiyesinin 2020 yılında hesaplara ne zaman yatacağı belli oldu. Corona virüsü ekonomik tedbirleri kapsamında bayram ikramiyesi ödemeleri erkene alınmıştı. Peki, Ramazan Bayramı emekli ikramiyesi ödemeleri ne zaman ödenecek?

2020 emekli bayram ikramiyesi ne zaman yatacak? İşte ödenecek tarih…

Emekli bayram ikramiyeleri ile ilgili müjdeli haber geçtiğimiz günlerde gelmişti. Corona virüsü tedbirleri kapsamında emeklilere ödenen ikramiyelerin erkene alındığı bilgisi paylaşılmıştı. Bu bilgilendirmenin ardından ödemelerin hangi tarihte yapılacağı merak konusu olmuştu. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk ödemelerin gerçekleştirileceği tarihi açıkladı.

EMEKLİ BAYRAM İKRAMİYESİ NE ZAMAN ÖDENECEK?

Ramazan Bayramı emekli ikramiyeleri 2020 yılında 7-11 Nisan tarihleri arasında hesaplara yatacak. Bakan Selçuk’un yaptığı açıklamada yer alan bilgilere göre SSK’lılar 7-10 Nisan tarihleri arasında, Bağ-Kur’lular ve Emekli Sandığı emeklileri de 11 Nisan’da bayram ikramiyesi alacak.

Yeni koronavirüs tedbirleri kapsamında bayram ikramiyesi ödemelerini öne çektiklerini hatırlatan Bakan Selçuk; “Buna göre ikramiyeler 4a (SSK) kapsamında olanlara tahsis numarasının son rakamına göre; 17, 18, 19 olanlar için 7 Nisan, 20, 21, 22 olanlar için 8 Nisan, 23, 24 olanlar için 9 Nisan, 25, 26 olanlar için 10 Nisan’da, 4b (Bağ-kur) ve (Emekli Sandığı) kapsamında olanlara ise 11 Nisan’da ödenecek.” dedi.

BAYRAM İKRAMİYELERİNİ EVDE ALABİLECEK KİŞİLER KİMLER?

Koronavirüs’ün en fazla yaşlıları etkilediğini hatırlatan Bakan Selçuk, “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı tedbirler kapsamında, kamu bankaları 76 yaş üstü yaşlılarımızın aylıklarını evinde ödüyor. Ayrıca emekli aylığını PTT’den alan 65 yaş üstü vatandaşlarımızın da istekleri halinde, ikramiyeleri SGK ve PTT arasındaki protokol gereği evlerine teslim ediliyor.” ifadelerini kullandı.