2020 “hac kesin kayıt yaptırabilir” belgesi nasıl alınır? Hac kayıtları başladı!

2020 “hac kesin kayıt yaptırabilir” belgesi nasıl alınır? Hac kayıtları başladı!

Hac kesin kayıt işlemleri 13 Ocak 2020 Pazartesi günü başladı. Bir süre daha devam edecek olan hac kayıtları her ilde bulunan müftülüklerden yapılabilecek. Kayıt için adaylardan “kesin kayıt yaptırabilir” belgelerini getirmeleri istenecek. Peki, hac kesin kayıt belgesi nereden ve nasıl alınır?

Hac kuralarının sona ermesinin ardından kesin kayıtlar için beklenen süreç başladı. 83 bin hacı adayının kutsal topraklara gitmek için gün saydığı süreçte kesin kayıt aşamasına geçildi. Geçtiğimiz günlerde yapılan kura çekiminde 2 milyonu aşkın kişi arasından 83 bin kişi belirlenmişti.


KESİN KAYITLARDA SON GÜN NE ZAMAN?


Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından gerçekleştirilen kura çekimi sonrasında kesin kayıt hakkı elde eden kişiler belli oldu. Kurumun aktarmış olduğu bilgilerde yer alan detaylara göre kesin kayıtlar 13-24 Ocak tarihleri arasında yapılacak.


KESİN KAYIT BELGESİ NEREDEN ALINIR?


2020 yılı Hac Kesin Kayıt Yaptırabilir Belgesi 13.01.2020 Pazartesi günü saat 08:00'den başlayarak 24.01.2020 Cuma saat 18:00'e kadar alınabilecek. Adaylar sisteme e-devlet şifreleri ile giriş yaptıktan sonra Diyanet İşleri Başkanlığı’nın organizasyonunu ya da acenta organizasyonunu seçerek kayıt belgelerini alabilecekler.


KESİN KAYIT BELGESİ ALMAK İÇİN TIKLAYINIZ…


Belgesini alan kişiler kendilerine en yakın müftülüğe giderek kayıtlarını tamamlayabilirler.


 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS